Rajd Estonii rozpoczęty. Świetne otwarcie Kajetana Kajetanowicza

Wystartował Rajd Estonii. Zmagania rozpoczął krótki odcinek Visit Estonia Tartu, który tłumnie oglądany przez kibiców był przedsmakiem prawdziwej rywalizacji. Świetne wejście w rajd zanotował Kajetan Kajetanowicz.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Duet Lotos Rally Team kontynuuje swoją kampanię w WRC2. Po wywalczeniu drugiej pozycji w Chorwacji oraz w Portugalii, a później wygranej w Kenii, Polacy są liderami swojej kategorii. Rajd Estonii to dla ustronianina kolejna szansa na uzyskanie dobrego rezultatu w sezonie 2022.

Kajetan Kajetanowicz ma bardzo dobre wspomnienia z Rajdu Estonii - trzykrotnie stawał na podium tego niezwykle szybkiego i emocjonującego rajdu. Dlatego świetny czas na czwartkowym przetarciu nie powinien być zaskoczeniem.

- Rozpoczynamy rywalizację w Rajdzie Estonii od krótkiego odcinka specjalnego na obrzeżach Tartu. To była bardzo techniczna próba, zupełnie inna niż te, które czekają nas od piątku. Myślę, że był to dobry początek dla nas - drugie miejsce przy tak mocnej obsadzie na pewno cieszy. Prawdziwy rajd dla dużych chłopców zaczyna się jednak w piątek - powiedział Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

W klasyfikacji ogólnej WRC bardzo dobrze Rajd Estonii rozpoczął Craig Breen. Kierowca Hyundaia pokonał czwartkowy oes w czasie 1:38.7. Irlandczyk ma w tej chwili 0,1 s przewagi nad liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata - Kalle Rovanperą.

Piątkowa rywalizacja będzie się toczyć na odcinkach Peipisaare (24,35 km), Mustvee (17,09 km), Raanista (21,45 km) i Vastsemoisa (6,70 km). Każdy zostanie przejechany dwukrotnie, a pierwszy ruszy o 6:45 czasu polskiego.

Czytaj także:
BMW myśli o F1! Fuzja gigantów?
Koniec Alfy Romeo w F1? Nasilają się plotki ws. ekipy Kubicy

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Estonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×