Testowy dla triumfatora sprzed dwóch lat. Zaczęło się ściganie w Rzeszowie

Erik Cais, zwycięzca Rajdu Rzeszowskiego z 2021 roku, był najszybszy na odcinku testowym poprzedzającym podkarpacką rundę RSMP. Na 3,5-kilometrowej trasie czeski kierowca uzyskał czas 1:58.6. Drugi był Łukasz Kotarba.

Łukasz Kuczera
Erik Cais Materiały prasowe / Maciej Niechwiadowicz / Na zdjęciu: Erik Cais
Oficjalna rozgrzewka przed Rajdem Rzeszowskim odbyła się na dobrze znanym, 3,5-kilometrowym fragmencie drogi w miejscowości Niechobrz. Od godz. 16 do godz. 19 zawodnicy mogli sprawdzać siebie i rajdówki korzystając ze stabilnej pogody, a w odróżnieniu od poprzednich lat, tym razem nie doskwierał im upał.

Najszybszy okazał się Erik Cais, który pokonał 3,5-kilometrowy odcinek w czasie 1:58.6. Drugi był Łukasz Kotarba ze stratą 1 s do zwycięzcy. Podium testowego uzupełnił Łukasz Byśkiniewicz, który okazał się wolniejszy od czeskiego kierowcy o 1,7 s.

Za czołową trójką odcinka testowego uplasował się Sylwester Płachytka ze stratą 2,1 s oraz Grzegorz Grzyb. Lider punktacji RSMP pojechał o 3 sekundy wolniej niż triumfator czwartkowej próby.

Na piątek zaplanowano rywalizację na trzech próbach sportowych. Na trasie oesów Różanka (11,57 km) i Lubenia (20,45 km) zawodnicy pojawią się dwukrotnie. Pomiędzy pętlami czeka ich serwis na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej, a wieczorem - ściganie na ulicach Rzeszowa (OS 5, 2,3 km).

Przed starciem na podkarpackich oesach w klasyfikacji mistrzostw Polski prowadzą Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. W czterech pierwszych rundach ta załoga zdobyła łącznie 123 punkty. 37 "oczek" mniej mają Byśkiniewicz z Siatkowskim (86 pkt), a na trzecim miejscu w tabeli cyklu jest Sylwester Płachytka (77 pkt), który nie ukończył małopolskiej rundy RSMP.