Kajetanowicz ma rachunki do wyrównania. Czas na Rajd Chile

Po trzech latach przerwy do kalendarza mistrzostw świata WRC powraca Rajd Chile, dla którego będzie to dopiero drugi raz w najwyższym czempionacie. Do startu zawodów przygotowuje się Kajetan Kajetanowicz, który ma pewne rachunki do wyrównania.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są aktualnie liderami kategorii WRC2 Challenger, ex aequo z duetem Sami Pajari-Enni Malkonen. W ogólnej klasyfikacji WRC2 zajmują siódmą pozycję, za pięcioma załogami fabrycznymi. Co ważne, do końcowego rezultatu brane jest pod uwagę tylko siedem wyników, a Polacy mają w tej chwili najmniej, bo tylko cztery starty. Przed nimi decydująca faza sezonu i szansa na spory awans w tabeli.

- Jesteśmy już w Chile, właśnie zakończyliśmy testy. Pogoda jest zmienna, ale podczas rajdu spodziewamy się ładniejszej. Mam nadzieję, że wyjdzie słońce, choć podobno nad ranem na tych górzystych odcinkach często niskie chmury mocno ograniczają widoczność - powiedział kierowca Orlen Rally Team.

- To oczywiście nie jest dobre dla mnie, bo nie znam tych odcinków specjalnych, ale myślę, że sporządzimy dobry opis i postaramy się go wykorzystać podczas tych trudnych dni rajdowych - dodał ustronianin.

ZOBACZ WIDEO: Tak Platinum Motor Lublin przypieczętował zdobycie tytułu mistrza Polski

Tegoroczna edycja Rajdu Chile liczy blisko 321 kilometrów, które dzielą się na szesnaście odcinków specjalnych. W najbliższy czwartek rozegrany zostanie odcinek testowy, po którym nastąpi oficjalna inauguracja zawodów. Rywalizacja na oesach rozpocznie się w piątek, na który zaplanowano trzy dwukrotnie pokonywane próby: OS 1/4 Pulperia (19,77 km), OS 2/5 Rere (13,34 km) oraz OS 3/6 Rio Claro (23,32 km).

- Tutejsza nawierzchnia jest bardzo zróżnicowana. Po zapoznaniu z trasą będę wiedział dużo więcej, natomiast z wideo organizatora wynika, że dobór opon będzie bardzo trudny. Ich konsumpcja może być duża, więc trzeba będzie odpowiednio nimi zarządzać - skomentował sytuację najlepszy polski kierowca rajdowy.

Wyzwaniem dla Kajetanowicza będzie też rywalizacja w innej części świata. - Jesteśmy w kompletnie innej strefie czasowej niż w Polsce, te kilka godzin różnicy sprawia nam trochę trudności, ale myślę, że w trakcie rajdu będziemy już czuć się dobrze. Przystąpimy do rywalizacji z uśmiechem na twarzy. Jesteśmy bardzo daleko, więc trzymajcie za nas kciuki wyjątkowo mocno, bo to nam się na pewno przyda, a my oczywiście postaramy się zrobić swoje i dać z siebie wszystko jak zawsze - podsumował kierowca Orlen Rally Team.

Czytaj także:
- Stworzy duet z Kubicą?! Zaskakujące doniesienia z Niemiec
- 41-minutowy pit-stop. Tak Red Bull oszukał przepisy F1

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Chile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×