Kajetanowicz nadal w czołówce. Trwa walka z warunkami w Rajdzie Europy Centralnej

Załogi rywalizujące w Rajdzie Europy Centralnej przeniosły się na tereny Austrii i Niemiec, gdzie wytyczone są odcinki specjalne sobotniego etapu. Na trasach zawodów nadal panują bardzo trudne warunki pogodowe: drogi są mokre, z dużą ilością błota.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Duet Orlen Rally Team oes po oesie poznaje nowy samochód, którym po raz pierwszy rywalizują w asfaltowej rundzie WRC. Ciężkie warunki pogodowe powodują, że Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak muszą w przyspieszonym trybie nabierać doświadczenia, co nie jest łatwe, gdy mowa o rajdowych mistrzostwach świata i zmaganiach na ułamki sekund.

Pomimo tego Kajetanowicz i Szczepaniak radzą sobie bardzo dobrze, plasując się w zasięgu podium WRC2 i WRC2 Challenger. Po jedenastu próbach zajmują odpowiednio piąte i czwarte miejsce.

- Pierwsza sobotnia pętla była bardzo wymagająca, bo choć deszcz ustąpił, to nadal panują trudne warunki. Przed nami druga pętla. Myślę, że będzie decydująca w kwestii doboru opon. Do tej pory był on jasny, a teraz staje się mniej klarowny. Czuję się coraz lepiej w samochodzie, trochę gram ustawieniami. Poznaję auto i jest coraz lepiej - powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik Orlen Rally Team.

ZOBACZ WIDEO: Polski mistrz szczerze o swojej przemianie. "Byłem łobuzem"

W klasyfikacji ogólnej rajdu po jedenastu oesach prowadzi Thierry Neuville. Belg wypracował sobie 11,1 s zapasu nad Kalle Rovanperą. Trzecie miejsce zajmuje Ott Tanak, ale z wyraźną stratą - wynosi ona ponad 1 minutę i 19 sekund.

Popołudniową pętlę Rajdu Europy Centralnej stanowić będą te same trzy odcinki specjalne, tj. OS 12 Schardinger Innviertel (15,72 km, start o godzinie 15:15), OS 13 Muhltal (27,15 km, godz. 17:01) oraz OS 14 Knaus Tabbert Bayerischer Wald (11,88 km, godz. 18:05). Ostatni odcinek dnia rozegranie zostany już po zmroku.

Czytaj także:
- Zarzuty pod adresem sędziów w F1. Jest odpowiedź FIA
- Dodatkowa ochrona dla Verstappena. Holender mówi o "zmyślonych historiach"

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Europy Centralnej w klasie WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×