Kajetanowicz blisko podium. Świetna jazda Polaka w Austrii i Niemczech

Trwa jeden z najtrudniejszych asfaltowych rajdów mistrzostw świata ostatnich lat. Rajd Europy Centralnej, debiutujący w kalendarzu WRC, to niezwykłe widowisko. W sobotę na trasie w Austrii i Niemczech dobrze zaprezentował się Kajetan Kajetanowicz.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Popołudniowa pętla Rajdu Europy Centralnej była ruletką oponiarską. Choć odcinki specjalne już przesychały, nad trasą nadal wisiało widmo opadów deszczu. Na drogach zalegało sporo błota, co przy niskich temperaturach powodowało, że było bardzo ślisko.

W takich warunkach bardzo dobrze radzili sobie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy od początku rajdu utrzymują wysokie i stabilne tempo. Dzięki takiej jeździe awansowali na koniec dnia do czołowej czwórki WRC2 oraz na wirtualne podium WRC2 Challenger dla załóg niefabrycznych.

- Kolejny, długi dzień Rajdu Europy Centralnej za nami. Warunki były trudne, ale spodziewaliśmy się tego. Zajmujemy trzecie miejsce w WRC2 Challenger i czwarte w WRC2. Cieszę się. Myślę, że to jest to, na co nas w tej chwili stać - powiedział kierowca Orlen Rally Team, który zwrócił uwagę na zaciętą rywalizację w swojej kategorii.

ZOBACZ WIDEO: Polski mistrz szczerze o swojej przemianie. "Byłem łobuzem"

- W naszej klasie wystartowało prawie 30 załóg, więc jak na pierwszy start tym samochodem na asfalcie, nie jest źle. Przed nami jeszcze jeden dzień. Sytuacja wydaje się dosyć poukładana w WRC2, więc nie widzę sensu, żeby mocno ryzykować, ale na pewno też nie chcę jechać zbyt wolno. Może czegoś się nauczę, jeśli chodzi o setup tego samochodu, co przyda się jeszcze w tym roku - dodał kierowca z Ustronia.

Kajetanowicz jest też pod wrażeniem polskich kibiców, którzy po raz kolejny go nie zawiedli. - Wiedziałem, że na trasie i w serwisie będzie bardzo dużo kibiców, również z Polski, ale to, co zobaczyłem, przerosło moje oczekiwania. Trudno opisać słowami to, co czuję, widząc tyle flag i tylu kibiców w naszych ubraniach fanklubowych. To jest coś, co sprawia, że czasami ta noga jest cięższa na gazie, nawet w tak trudnych warunkach - podsumował trzykrotny mistrz Europy.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Europy Centralnej prowadzi Thierry Neuville. Belg ma 26,2 s przewagi nad drugim Kalle Rovanperą. Czołową trójkę WRC domyka Ott Tanak, ale jego strata do lidera wynosi ponad 1 minutę i 49 sekund. W praktyce oznacza to, że w grze o wygraną pozostają tylko Neuville i Rovanpera.

Finałowy etap Rajdu Europy Centralnej stanowić będą cztery odcinki specjalne, OS 15 i 17 Bohmerwald (17,25 km, start o godzinie 8:15 i 10:33) oraz OS 16 i 18 Passauer Land (16,37 km, godz. 9:35 i 12:15). Ostatnia próba dnia będzie rozgrywana jako dodatkowo punktowany Power Stage.

Czytaj także:
- Zarzuty pod adresem sędziów w F1. Jest odpowiedź FIA
- Dodatkowa ochrona dla Verstappena. Holender mówi o "zmyślonych historiach"

Czy Kajetan Kajetanowicz wygra Rajd Europy Centralnej w klasie WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×