"Nasze wspólne święto". Jak bezpiecznie kibicować podczas ORLEN 80. Rajdu Polski?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
zdjęcie autora artykułu

Organizatorzy ORLEN 80. Rajdu Polski spodziewają się rekordowej frekwencji. Nasz klasyk po latach przerwy wraca do rajdowych mistrzostw świata WRC. Tłumy kibiców na oesach będą wspierać Kajetana Kajetanowicza, który ma specjalny apel do fanów.

Rajd Polski

W tym artykule dowiesz się o:

Kajetan Kajetanowicz, który w ubiegłym sezonie zdobył mistrzostwo świata w WRC2 Challenger, debiutował w rajdowych mistrzostwach świata w 2016 roku od znajdującego się wtedy w kalendarzu zawodów Rajdu Polski. Wcześniej wygrywał krajowy klasyk trzykrotnie - w 2010, 2011 oraz 2013 roku.

Reprezentant Orlen Rally Team nie może doczekać się powrotu na mazurskie szutry i jest przekonany, że jubileuszowy, ORLEN 80. Rajd Polski będzie odznaczał się fenomenalnym dopingiem polskich kibiców, a powiewające wzdłuż odcinków biało-czerwone flagi wszystkim reprezentantom naszego kraju dodadzą jeszcze większej woli walki.

Trzykrotny mistrz Europy wspólnie z organizatorami siódmej rundy WRC wystosował apel o bezpieczne kibicowanie. "Kajto" zwrócił m.in. uwagę na obserwowanie rywalizacji wyłącznie z wyznaczonych do tego miejsc, przestrzeganie zaleceń sędziów zabezpieczenia i nie blokowanie dróg ewakuacyjnych.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica zaprasza na ORLEN 80. Rajd Polski. To będzie sportowe święto

Mistrz świata WRC2 Challenger podkreślił, że ORLEN 80. Rajd Polski jest wspólnym świętem dla wszystkich fanów motorsportu i okazją do kibicowania biało-czerwonym załogom oraz do stworzenia wyjątkowego widowiska, które będzie relacjonowane na całym świecie. - ORLEN 80. Rajd Polski to nasze wspólne święto. Polska jest znana na całym świecie z żywiołowego i świetnego dopingu, który dodaje nam - zawodnikom - skrzydeł. Pokażmy wspólnie, że kochamy rajdy samochodowe. Wspierajcie biało-czerwone załogi i kibicujcie odpowiedzialnie. Nie stójcie w niebezpiecznych miejscach, bo to zagrożenie dla waszego zdrowia, a nawet życia - mówi Kajetanowicz przed imprezą w Mikołajkach.

- Obserwując rywalizację nie podchodźcie za blisko trasy przejazdu, gdzie możecie być narażeni na wylatujące spod kół kamienie. Mazurskie szutry dają wiele przyjemności z jazdy, a w połączeniu z powiewającymi wzdłuż odcinków polskimi flagami, sprawią, że w tym roku będę walczył z jeszcze większym uśmiechem i dumą. Jestem przekonany, że wspólnie z fanami rajdów stworzymy piękne widowisko - dodaje kierowca z Ustronia.

ORLEN 80. Rajd Polski rozpocznie się w czwartek (27 czerwca). Na pierwszy dzień zaplanowano odcinek testowy, ceremonię startu na rynku w Mikołajkach o godz. 17:00 oraz widowiskowy, 2,5 km odcinek specjalny na torze, rozgrywany od godz. 19:05.

W piątek (28 czerwca) załogi dwukrotnie pokonają odcinki Stańczyki (29,40 km), Wieliczki (12,90) i Olecko (13,20 km), a następnie ponownie wyjadą na Arenę w Mikołajkach. Sobota (29 czerwca) będzie najdłuższym etapem rajdu, liczącym 124,10 km. Złożą się na niego dwukrotnie pokonywane odcinki Świętajno (18,50), Gołdap (19,90 km), Czarne (22,40 km) oraz dobrze znany, 2,5 kilometrowy odcinek Mikołajki Arena.

Ostatni dzień zmagań (30 czerwca) to dwa przejazdy odcinków Gmina Mrągowo (20,80 km) oraz Mikołajki (11,20 km), który stanowić będzie także Power Stage.

Czytaj także: - Kluczowy transfer dla układu sił w F1. To on wstrzymuje cały rynek - F1 ważniejsza niż wybory do PE? Premier Rumunii zszokował

Źródło artykułu: WP SportoweFakty