Robert Kubica mistrzem zimowych rajdów!

Robert Kubica przygotowujący się aktualnie do startu w Rajdzie Szwecji został triumfatorem prestiżowej nagrody ERC Ice Master dla najlepszego kierowcy ME na nawierzchni zimowej.

Rafał Lichowicz

Nagroda ERC Ice Master miała zostać przyznana kierowcy, który uzbiera najwięcej punktów w trzech pierwszych rundach cyklu rajdowych mistrzostw Europy rozgrywanych w całości lub w części na śniegu. Do tej pory odbyły się jedynie dwie - Janner Rallye i Rajd Liepaja. Do klasyfikacji miał być liczony również Sibiu Rally, ale został przełożony na październik.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Punkty do klasyfikacji ERC Ice Master są przyznawane według klucza 10-6-4-2-1 dla najszybszych pięciu kierowców na każdym etapie rajdu. Robert Kubica podczas swojego startu w Jannerze zgromadził aż 122 punkty na 18 odcinkach specjalnych.

Zwycięzca drugiej rundy ME Esapekka Lappi nie był w stanie pokonać Polaka, gdyż Rajd Liepaja został podzielony na zaledwie 12 etapów. Fin zakończył zmagania z 93 punktami i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Ice Master.

Piąty był Kajetan Kajetanowicz na którego dorobek 59 punktów złożyły się występy w Austrii (36 pkt.) i na Łotwie (23 pkt.).