Rajd Portugalii: Sebastien Ogier coraz bliżej zwycięstwa

Sebastien Ogier wygrał w sobotę pięć odcinków specjalnych i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej Rajdu Portugalii. Drugi Jari-Matti Latvala traci do Francuza blisko 40 sekund.

Andrzej Prochota

Po krótkiej przerwie, Sebastien Ogier wygrał trzy kolejne sobotnie odcinki specjalne, które umocniły go na pozycji lidera Rajdu Portugalii. Dla Francuza wygrana na 13. oesie było 200 zwycięstwem odcinka specjalnego.

Dzięki dobrej postawie oraz zredukowaniu straty przez sędziów, Mikko Hirvonen wrócił na drugą pozycję w "generalce". Przed niedzielą ciekawie będzie zapowiadała się walką o trzecie miejsce na podium pomiędzy Madse Ostbergiem i Dani Sordo.

Thierry Neuville  stracił dwie minuty podczas drugiego przejazdu odcinka Santana da Serra po tym jak uszkodził tylne zawieszenie w swoim Hyundaiu i20

W sobotę na samym początku pecha miał Robert Kubica, który wypadł z trasy. - Cóż można powiedzieć... Wycieczka na łąkę i awaria sprzęgła przy próbie powrotu na drogę - skomentował Maciej Szczepaniak.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Na razie nie wiadomo, czy polska załoga ponownie skorzysta z systemu Rally2 i wróci w niedzielę na trasie.

W niedzielę, 4. dnia Rajdu Portugalii, kierowcy do pokonania będą mieli tylko trzy oesy. Początek o godzinie 9:50. Finałowy odcinek specjalny zaplanowano na godzinę 12:05.