Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Świdnicki: Zmiany w Subaru Poland Rally Team

Już w najbliższy weekend, Subaru Poland Rally Team wystartuje w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdzie Świdnickim. Po wypadku na testach zmianie ulegnie skład załogi.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Zgodnie z zaleceniami lekarza, Kamil Heller, który odniósł niewielką kontuzję, nie wystąpi podczas Rajdu Świdnickiego, a jego miejsce zajmie były pilot Dominika Butvilasa, Renatas Vaitkevicius. Widniejąca na 6. miejscu listy startowej załoga wystąpi w rezerwowej Subaru Imprezie R4. Dominik Butvilas stawi czoła klasycznym, asfaltowym odcinkom specjalnym, doskonale znanym czołówce RSMP.

Dla litewskiego reprezentanta SPRT, będą one stanowiły nowość, ale przygotowując się do swojego drugiego występu przeglądał onboardy z poprzednich edycji rajdu poznając charakterystykę prób.
Przed Rajdem Świdnickim nastąpiły zmiany w Subaru Poland Rally Team Przed Rajdem Świdnickim nastąpiły zmiany w Subaru Poland Rally Team
- Po występie w Rajdzie Arłamów miałem sporo czasu na analizowanie naszych wyników i wiem, które elementy rajdowego rzemiosła wymagają dodatkowej uwagi. Trasę Rajdu Świdnickiego poznawałem przez onboardy i widać na nich, że to bardzo szybki rajd, zupełnie inny niż Arłamów. Priorytetem będzie więc zdobycie większej pewności siebie w moim nowym aucie - powiedział Butvilas.

- Wypadek nie wpłynął na moje nastawienie i bardzo serdecznie dziękuję moim mechanikom, którzy w bardzo krótkim czasie przygotowali nasz rezerwowy samochód do startu. Dziękujemy również całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ - zakończył.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×