Rajd Monte Carlo: Świetny czas Roberta Kubicy na odcinku testowym

W środę kierowcy walczyli o najlepszy czas na odcinku testowym przed rozpoczynającym się w czwartek Rajdem Monte Carlo. Zwyciężył Sebastien Loeb z Citroena. Robert Kubica był blisko najlepszych.

Rafał Lichowicz
Odcinek testowy o długości 3,5 kilometra, podobnie jak poprzednim roku, przebiegał w okolicy Chateauvieux. Shakedown odbył się w trudnych warunkach na mokrej drodze przy temperaturze 3 stopni Celsjusza. Zawodnicy musieli wykonać trzy obowiązkowe przejazdy.
W kapitalnej formie wydaje się Sebastien Loeb, który już w pierwszej próbie wykręcił zdecydowanie najlepszy rezultat. 9-krotny mistrz świata WRC pokonał drugiego z kierowców Citroena, Krisa Meeke o blisko pół sekundy.

Trzecie miejsce ze sporą stratą do Loeba (+1,1) zajął Sebastien Ogier. Obrońca tytułu był minimalnie lepszy od Andreasa Mikkelsena, który w odróżnieniu od pierwszej trójki swój najlepszy rezultat osiągnął w drugim przejeździe.

Piąte miejsce zajął Robert Kubica, który wykonał pięć przejazdów. Polak był najlepszym kierowcą wśród zawodników korzystających z podwozia Fiesty WRC. Do trzeciego w klasyfikacji Ogiera Kubica stracił ledwie 0,2 sekundy. Na odcinku testowym sprawdziło się 17 kierowców

Rajd Monte Carlo rozpocznie się w czwartek po godzinie 20 odcinkiem specjalnym Entrevaux - Rouaine (21,31 km).