Rajd Argentyny: Latvala przed Hyundaiem na shakedownie

Jari-Matti Latvala uzyskał najlepszy czas w czwartkowych testach przed Rajdem Argentyny, piątą rundą MŚ WRC. Kolejne miejsce zajęła trójka kierowców Hyundaia.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe
Jari-Matti Latvala (Toyota Yaris WRC) objął prowadzenie w tabeli najlepszych czasów na 6-kilometrowym przejeździe odcinka Villa Carlos Paz dopiero w ostatnim czwartym przejeździe. Fin pokonał różnicą 0,1 sekundy Haydena Paddona w Hyundaiu i20 Coupe WRC.

Trzecie miejsce z czasem gorszym o kolejną dziesiątą sekundy zajął Dani Sordo. Czwarty był zwycięzca ostatniej rundy MŚ na Korsyce, Thierry Neuville. Broniący tytułu Sebastien Ogier był piąty ze stratą równo sekundy do Latvali.

Trzeci rezultat w stawce sześciu kierowców rywalizujących w kategorii WRC2 zajął Hubert Ptaszek. Polski kierowca z pilotem Maciejem Szczepaniakiem był gorszy o 7 sekund od najszybszego Pontusa Tidemanda.

Rajd Argentyny rozpocznie się oficjalnie w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego od superoesu (1,75 km) w Cordobie. Rywalizacja na dystansie ponad 350 kilometrów potrwa do niedzieli.