Rajd Dolnośląski: spektakularny sukces Filipa Nivette

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Filip Nivette
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Filip Nivette
zdjęcie autora artykułu

W spektakularnym stylu swój sukces sprzed roku na Ziemi Kłodzkiej powtórzył Filip Nivette! Kierowca Skody Fabii R5 z nr 2 po raz drugi z rzędu zwyciężył w Rajdzie Dolnośląskim.

W tym artykule dowiesz się o:

Filip Nivette nie dał szans rywalom, wygrywając aż 8 z 9 rozegranych oesów. Tym samym umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce ze stratą 1:21.6 zajął Zbigniew Gabryś, a trzecie Tomasz Kasperczyk +1:22.4.

Filip Nivette i Kamil Heller od piątku prezentowali perfekcyjne tempo na trasach 51. Rajdu Dolnośląskiego. Dla kierowcy Skody Fabii R5 to piąte zwycięstwo i jednocześnie piąte podium w mistrzostwach Polski.

Wspaniały start w domowych zawodach zaliczyła również załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Paweł Gacek w Fordzie Fiesta R2, która wygrała klasyfikację 4F, jednocześnie zajmując 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na trasie rajdu trwa jeszcze rywalizacja. W większości dotyczy to załóg jadących w ramach Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

ZOBACZ WIDEO Niewidomi bohaterowie sportu (WIDEO)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Filip Nivette wygra kolejny rajd w Mistrzostwach Polski?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Andrzej Sobczak
10.09.2017
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Polskie rajdy co raz slabsze,kjsy