Łukasz Pieniążek: Chcę powiększyć dorobek punktowy

Po ponad miesiącu przerwy Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur wracają na trasy Rajdowych Mistrzostw Świata. Tym razem załoga TRT Peugeot World Rally Team udała się do Hiszpanii, gdzie weźmie udział w Rajdzie Katalonii.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Łukasz Pieniążek Materiały prasowe / Na zdjęciu: Łukasz Pieniążek

Zawody z bazą w nadmorskim Salou są wyjątkowym punktem w kalendarzu WRC, podczas czterech dni rywalizacji zawodnicy ścigać się będą zarówno na szutrze, jak i na asfalcie. Będzie to szczególne wyzwanie dla ekip technicznych, które po pierwszym etapie, podczas wieczornego serwisu, będą musiały zmienić specyfikację rajdówek. Kierowcy równie szybko muszą zaadaptować się do nowych warunków na drodze. Po piątkowych technicznych oesach na szutrze, w sobotę czekają na nich szybkie próby asfaltowe.

Dla Łukasza Pieniążka będzie to debiut w Rajdzie Katalonii. Zawodnik Automobilklubu Polski zmierzy się z jak zwykle mocną konkurencją. Występ w WRC 2 zapowiedziało łącznie szesnastu kierowców. Załoga Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur po raz kolejny skorzysta z Peugeota 208 T16 R5 przygotowanego przez Tagai Racing Technology.

- Kolejny występ i kolejna nowość dla mnie. W Rajdzie Katalonii będziemy jeździć jednocześnie na szutrze, jak i asfalcie. Przestawienie się z jednej nawierzchni na drugą będzie z pewnością bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie nastawiam się jednak tylko na naukę, chcę jechać na tyle skutecznie by powiększyć swój dorobek punktowy w WRC 2. Sezon powoli zbliża się ku końcowi, więc każdy kilometr przejechany przed zimą będzie na wagę złota. Plan jest więc prosty - pełna koncentracja i kierunek meta - powiedział Pieniążek.

Start Rajdu Katalonii zaplanowano na 5 października, zawody potrwają do niedzieli 8 października. Zawodnicy do przejechania będą mieli dziewiętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 312 kilometrów. Występ Łukasza będzie możliwy dzięki wsparciu partnerów firmom: Surmat, Stork-Pharm, Złompol, EL-Q, LP-Bud, Asinus, Format oraz Global.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadwiślański: Filip Nivette z przytupem sięgnął po tytuł
Łukasz Pieniążek zdobędzie punkty w Rajdzie Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×