Były mistrz Polski czarnym koniem Rajdu Monte Carlo?

Bryan Bouffier w najbliższy weekend zadebiutuje za kierownicą mistrzowskiego samochodu M-Sportu podczas inaugurującego nowy sezon WRC - Rajdu Monte Carlo. Eksperci bacznie przyglądają się Francuzowi, który może być jednym z faworytów imprezy.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
M-Sport Ford Word Rally Team Materiały prasowe / M-Sport Ford Word Rally Team
Trzykrotny rajdowy mistrz Polski Bryan Bouffier wystąpi gościnnie w Monte Carlo w barwach M-Sportu, który w najbliższym sezonie będzie korzystał z technicznego wsparcia Forda. Dla 39-letniego kierowcy z Francji to pierwsza okazja do rywalizacji w WRC samochodem nowej generacji.

Bouffier będzie jednym z najbardziej doświadczonych kierowców na liście startowej imprezy w Monte Carlo. Na swoim koncie ma już osiem startów w Księstwie i M-Sport mocno liczy na jego rutynę.

- Duże doświadczenie pomaga mi w czytaniu trasy i dostosowywaniu tempa do warunków. Mimo tego, ten rajd nigdy nie należy do łatwych - powiedział Bouffier.

- To jedna z najtrudniejszych imprez w całym kalendarzu WRC i by sięgnąć tutaj po dobry rezultat, musisz podejmować właściwe decyzje jeśli chodzi o opony oraz utrzymać równowagę pomiędzy szybką jazdą i ostrożnością - dodał.

Buffier triumfował w Monte Carlo w 2011 roku, gdy rajd nie był zaliczony do cyklu WRC. W 2014 roku był blisko powtórzenia tego rezultatu już podczas oficjalnej rundy mistrzostw świata, lecz czasochłonny obrót na trasie sprawił, że Sebastien Ogier wyprzedził go w walce o wygraną.

- Przede wszystkim liczę w tym roku na dobrą zabawę - powiedział Francuz dla którego będzie to jeden z dwóch startów w Fieście WRC w tym sezonie. - Rozpoczniemy na wielkim luzie, a jeśli uda nam się przy tym zdobyć kilka punktów do klasyfikacji producentów, będzie niesamowicie - podsumował.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica trzecim kierowcą Williamsa. "Pukał do drzwi F1, teraz do nich wali"
Jaki wynik uzyska w Rajdzie Monte Carlo Bryan Bouffier?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×