Rajd Szwecji: Thierry Neuville najszybszy na odcinku testowym

Thierry Neuville został nieoczekiwanie zwycięzcą shakedown przed pierwszym odcinkiem specjalnym Rajdu Szwecji. Lider klasyfikacji generalnej, Sebastien Ogier uplasował się na trzecim miejscu.

Andrzej Prochota
Thierry Neuville na trasie Rajdu Szwecji Materiały prasowe / Jaanus Ree/Red Bull Content Pool / Thierry Neuville na trasie Rajdu Szwecji
Thierry Neuville oraz jego pilot Nicolas Gilsoul trzykrotnie pokonali odcinek testowy przed Rajdem Szwecji osiągając wynik 4 minut i 17 sekund. Załoga Hyundai'a w pokonanym polu zostawili rewelację porannych przejazdów, załogę Mads Ostberg - Torstein Eriksen.

Na trzeciej lokacie znalazł się aktualny lider klasyfikacji generalnej i obrońca tytułu Sebastien Ogier. Francuz do Neuville'a stracił 0,8 sekundy i czterokrotnie pokonywał odcinek testowy i właśnie na ostatniej próbie osiągnął swój najlepszy czas.

W czwartek kierowcy WRC do pokonania będą mieli pierwsze kilometry do klasyfikacji generalnej. O 20 czasu polskiego rozpocznie się super OS "Karlstad 1" o długości 1,9 kilometra.