Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wróblewski i Spentany wystartują w Rajdowych Mistrzostwach Europy

Kacper Wróblewski i Jacek Spentany mogą ze spokojną głową stanąć do rywalizacji podczas ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga zgłosiła się również do rundy mistrzostw Europy (ERC) w kategorii Junior U27.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kacper Wróblewski podczas Rajdu Nadwiślańskiego Materiały prasowe / Kacper Wróblewski podczas Rajdu Nadwiślańskiego
Dwa tygodnie temu podczas startu w Rajdzie Elektrenai zapewnili już sobie tytuł Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej 2WD. Podczas Rajdu Polski będą walczyć nietylko w ramach RSMP, ale również rundy mistrzostw Europy (ERC) w kategorii Junior U27. Stworzona ona została dla młodych zawodników poniżej 27 roku życia, którzy ścigają się autami napędzanymi na jedną oś.

- Rajd Polski to impreza, w której zawsze chciałem wystartować. Wielokrotnie przyjeżdżałem do Mikołajek jako kibic by oglądać najlepszych zawodników świata czy Europy. Jednak nigdy nie miałem okazji przejechać tych tras rajdówką. Dlatego sam fakt, że znaleźliśmy się na liście zgłoszeń i to jeszcze w ERC jest już spełnieniem marzeń! Stąd plan na weekend to czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy i delektować się spełniającym się marzeniem! - mówi Kacper Wróblewski.

- Kolejny rajdowy weekend i następna szutrowa runda. Tym razem startujemy w Mikołajkach na trasach, po których jeździli m.in. najlepsi kierowcy świata. Z kolei my będziemy mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi kierowcami cyklu ERC i to podczas najstarszego rajdu w Polsce! Daje to wielką radość w sercu. Pojedziemy swoje. Na pewno będziemy cieszyć się jazdą po szutrze ale również musimy pamiętać o limicie opon, jaki nakłada na załogi organizator europejskiego cyklu. Dla Kacpra to kolejne nowe doświadczenie - trzy długie dni ale jakże ekscytujące! Na pewno pozytywnym jest fakt, że bardzo szybkie szutrowe rundy zostały w kalendarzu RSMP ułożone jedna po drugiej - dodaje Jacek Spentany.

Do 75. Rajdu Polski zgłosiło się 56 załóg, z czego część z nich będzie rywalizować w polskim lub europejskim czempionacie lub w obu naraz. Jak w ciągu tych trzech dni ścigania poradzi sobie nasza załoga zgłoszona do obu klasyfikacji będziemy mogli przekonać się już w piątek. O godzinie 10:00 rozpocznie się odcinek kwalifikacyjny. Ceremonia startu będzie miała miejsce na rynku w Mikołajkach – od godziny 15:00. Następnie zawodnicy zmierzą się z pierwszą 2,5-kilometrową próbą – Mikołajki Arena. Sobota i niedziela to już 14 odcinków specjalnych, w tym słynne Paprotki czy Świętajno.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×