KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mandat za udział w rajdzie? Kuriozum w Warszawie

W piątek wystartowała 59. edycja Rajdu Barbórka. Bardzo szybko start w imprezie zakończył się dla załogi Łusiak-Zaborowska. Przyczyniła się do tego stołeczna policja, która skontrolowała Forda Mercury załogi numer 85.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
kontrola policji załogi Łusiak-Zaborowska Facebook / Sylwia Zaborowska / Na zdjęciu: kontrola policji załogi Łusiak-Zaborowska
Rajd Barbórka uważany jest za święto polskiego motorpsortu i kończy sezon w naszym kraju. Tegoroczna edycja imprezy rozpoczęła się w piątek, a po pierwszym oesie na jej czele znalazł się Kajetan Kajetanowicz. W sobotni poranek załogi przygotowywały się do podwójnego przejazdu odcinków Tor Słomczyn i Tor Służewiec. Jednak nie wszystkim było to dane.

Sylwia Zaborowska, pilotka kierowcy Michała Łusiaka, poinformowała na Facebooku, że o poranku załoga została skontrolowana przez policję. Zdarzenie miało miejsce zaraz po wyjeździe rajdówki z serwisu na terenie siedziby Automobilklubu Polski w Warszawie.

"Panowie po wnikliwej kontroli tuż po naszym wyjeździe z serwisu błyskotliwie stwierdzili, że pojazd jest za głośny, ma wydech w nieodpowiednim miejscu, posiada klatkę, i zupełnie nie nadaje się do użytkowania na drogach publicznych! Brawo!" - napisała Zaborowska w mediach społecznościowych.

Załoga Łusiak-Zaborowska do Rajdu Barbórka zgłosiła popularnego przed laty w rajdach Forda Mercury. Jak podkreśliła Zaborowska, nigdy wcześniej jej załoga nie miała tego typu problemów i przechodziła pomyślnie przez badanie kontrolne (tzw. BK).

"Pragnę nadmienić, że corocznie nasze Martini przechodzi przegląd techniczny, posiada wszelkie wymagane atesty, certyfikacje! Procedura BK zawsze wypada pomyślnie - wszyscy Ci fachowcy widocznie byli w błędzie! Paranoja..." - dodała Zaborowska.

Kontrola policji zakończyła się wystawieniem wezwania na komisariat. Tam kierowca rajdówki będzie musiał się tłumaczyć w związku z możliwym popełnieniem wykroczenia z art. 97 i 94 par. 2 Kodeksu wykroczeń.

"Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych, podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany" - czytamy w art. 97 Kodeksu wykroczeń.

Art. 94 par. 2 dotyczy natomiast sytuacji, gdy doszło do prowadzenia samochodu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Czytaj także:
Głośna afera w F1. Szef Mercedesa przeprasza
Jak doszło do okropnego wypadku w F1? To nagranie mrozi krew w żyłach

ZOBACZ WIDEO: Rewolucja w F1. Robert Kubica mówi o tym, co nas czeka
Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×