Kajetan Kajetanowicz w czołówce Rajdu Chorwacji. Mikołaj Marczyk zbiera doświadczenie

Deszcz, błoto i mgła towarzyszą zawodnikom zmagającym się w trzeciej rundzie WRC - Rajdzie Chorwacji. W niełatwych warunkach z dobrej strony pokazuje się Kajetan Kajetanowicz, który pierwszą pętlę ukończył na piątym miejscu w WRC2.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Pierwsza pętla tegorocznego Rajdu Chorwacji składała się z czterech odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 60 kilometrów. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak najlepiej poradzili sobie na drugiej, najdłuższej w tym dniu próbie, uzyskując czwarty czas.

Pozostałe oesy Polacy także kończyli z niedużymi różnicami do czołówki, co pozwala im zajmować piąte miejsce w klasie WRC2 przed drugą pętlą zmagań. Na czele klasyfikacji widnieją Rossel i Sarreaut, na drugim miejscu jest duet Ingram-Drew, a na trzecim Griazin-Aleksandrow.

- Z każdym kilometrem trasy nabieram prędkości i pewności siebie. W takich warunkach to bardzo ważne, bo do śliskich asfaltów i deszczu doszło jeszcze błoto z poboczy - przyznał Kajetanowicz po zakończeniu pierwszej pętli.

ZOBACZ WIDEO: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej

- Ostatnio przy takiej pogodzie i nawierzchni miałem okazję walczyć w Rajdzie Monza 2020, czyli w zasadzie półtora roku temu. Za nami udana pierwsza pętla, jestem zadowolony. Rywalizacja z tak szybkimi kierowcami daje mi dużo radości i mam nadzieję, że druga część dnia również pójdzie zgodnie z planem - dodał kierowca Lotos Rally Team.

W Rajdzie Chorwacji w stawce mistrzostw świata debiutuje dwukrotny mistrz Polski - Mikołaj Marczyk. Dla reprezentanta Orlen Team jest to okres zbierania doświadczeń, dlatego też nie powinno dziwić jego tempo. Marczyk najlepszy wynik osiągnął na trzecim oesie, na którym został sklasyfikowany z dziesiątym czasem. W klasyfikacji generalnej WRC2 łodzianin zajmuje czternastą lokatę, co jak na debiut jest satysfakcjonującym rezultatem.

W wynikach ogólnych Rajdu Chorwacji prowadzi Kalle Rovanpera, który w razie zwycięstwa potwierdzi swoje mistrzowskie aspiracje w WRC. Drugi Thierry Neuville traci do niego 12,5 s. Daleko w tyle pozostał Ott Tanak ze stratą rzędu 47,3 s. Jednak w tak zdradliwych warunkach najmniejszy błąd może mieć poważne konsekwencje.

Podczas drugiej pętli załogi ponownie pokonają cztery odcinki specjalne: Mali Lipovec - Grdanjci (19,20 km, start o godz. 15:05), Stojdraga - Gornja Vas (20,77 km, godz. 15:58), Krasic - Vrskovac (11,11 km, godz. 16:51) oraz Pecurkovo Brdo - Mreznicki Novaki (9,11 km, godz. 18:04).

Czytaj także:
Gwiazda F1 ofiarą złodziei. Opowiedziała o traumatycznym przeżyciu
Max Verstappen śmieje się z Lewisa Hamiltona

Czy Kajetan Kajetanowicz stanie na podium Rajdu Chorwacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×