Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AMIC Rally Team już w ten piątek wystartuje w Rajdzie Śląska

AMIC Rally Team, który reprezentuje barwy sieci stacji paliw AMIC Energy wystartuje już 9 września w Rajdzie Śląska.

PC
Materiał Partnera Materiały prasowe / Materiał Partnera

Rajd Śląska, który po raz szósty z rzędu jest rundą krajowego czempionatu, będzie także gościć zawodników w historycznych rajdówkach. Zawodniczki AMIC Rally Team będą miały do pokonania 12 odcinków specjalnych czyli w sumie ponad 110 km oesowych.


Rajd Śląska rozpocznie uroczysta ceremonia otwarcia w samym centrum Katowic na ul. Dworcowej, która będzie miała miejsce popołudniu 9 września. Następnie zawodnicy pojadą prolog w samym centrum Katowic, który jest nowością w całym rajdzie. Prawdziwe ściganie czeka nas podczas kolejnych dwóch dni rajdu, którego oficjalne zakończenie zaplanowane jest na niedzielę 11 września.


Aga Załęcka oraz Karolina Baćkowska nakleją na Peugeota 208 Rally4 numer 27 i jako jedyna w pełni damska załoga, będą walczyć o punkty z pozostałymi zespołami w klasie 2WD podczas Rajdu Śląska.


W tym roku pojawiły się nowe odcinki specjalne, które nie są jeszcze nikomu znane. Początek września i zapowiadane opady będą dużym wyzwaniem dla załóg oraz aut. Dużą rolę będzie mieć tutaj dobry dobór opon.


Park serwisowy będzie się mieścić na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Fani oraz kibice będą mogli obejrzeć przygotowania dziewczyn do startu, zrobić sobie zdjęcie z zespołem i odebrać fantastyczne gadżety AMIC Rally Team, które zostały specjalnie przygotowane na ten rajd.


Sieć stacji paliw AMIC Energy, która jest sponsorem zespołu AMIC Rally Team już drugi rok z rzędu została Partnerem Rajdu Śląska. Ta współpraca cieszy tym bardziej, że na Śląsku jest zlokalizowanych wiele stacji AMIC Energy. Podczas Rajdu Śląska są zaplanowane aż dwie strefy tankowania na stacjach AMIC Energy Czechowice Dziedzice oraz AMIC Energy Żory, gdzie będzie można podziwiać auta rajdowe.


AMIC Energy docenia siłę sportów motorowych oraz wspiera ludzi z pasją i dobrą energią. Sieć stacji paliw mocno kibicuje załodze AMIC Rally Team i ma nadzieję na same pozytywne emocje zarówno dla kibiców jak i zawodników.


Wydarzenia z odcinków specjalnych, oraz przebieg rajdu będą na bieżąco komunikowane na profilach AMIC Rally Team na Facebooku oraz Instagramie.


Zawodniczki AMIC Rally Team podzieliły się swoimi emocjami związanymi ze zbliżającym się startem.

Materiał Partnera Materiał Partnera


Aga Załęcka (kierowca rajdowy):


Przed nami kolejna runda RSMP, Rajd Śląska na którym zawsze czujemy się dobrze. Specyfika tych tras jest nam znana z rajdów okręgowych, więc jesteśmy dobrej myśli. Wraz z Karoliną ostatnie dni spędziłyśmy na analizowaniu onboardów z zeszłego roku, dokładnie jeden odcinek, który się powtarza i fragmenty innych. Pierwszy dzień rajdu to znajome trasy, lecz drugi jest całkowicie nowy dla całej stawki RSMP. Organizatorzy przygotowali dla zawodników dwa dni ścigania z długimi dojazdówkami, co również będzie wymagać od nas dużej koncentracji i dobrego rozłożenia sił. Dla nas oczywiście priorytetem jest meta, a co uda się wywalczyć przy okazji zobaczymy w trakcie rajdu. Cieszymy się też, że nasz sponsor po raz kolejny podjął współpracę z organizatorem rajdu, zawsze uważałam że im więcej promocji tego pięknego sportu tym lepiej dla każdego z nas, zarówno zawodników jak i kibiców.


Karolina Baćkowska (pilotka rajdowa):


Już nie mogę się doczekać tegorocznego Rajdu Śląska. Zapowiada się fantastycznie! Bardzo lubię dyktować te odcinki i mam super wspomnienia jeszcze z czasów rajdów okręgowych, gdzie razem z Maćkiem Matysiakiem zdobyliśmy tytuł mistrza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w klasie PPC. Mam nadzieję na super zabawę razem z Agą, wiem że i ona lubi te odcinki :-) Śledźcie nasze zmagania, 3majcie kciuki i do zobaczenia na OS-ach :-)

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×