Polacy stracili ponad trzy godziny na trasie. Słodko-gorzki dzień na Dakarze

Marek Goczał odrobił część strat i jest coraz bliżej pozycji lidera klasyfikacji SSV w Rajdzie Dakar. Na ósmym etapie problemy dopadły jego brata Michała, który utknął na pustyni.

Łukasz Kuczera
Marek Goczał Materiały prasowe / Energylandia Rally Team / Na zdjęciu: Marek Goczał
Od początku Rajdu Dakar załogi Energylandia Rally Team niemal każdego dnia meldowały się w ścisłej czołówce klasyfikacji SSV. Podczas jednego z etapów problemy miał jedynie Marek Goczał, który zderzył się z konkurencyjną załogą, przez co poniósł straty czasowe i stracił pozycję lidera. W niedzielę pech dopadł jego brata - Michała.

Z trasy niedzielnego etapu Rajdu Dakar docierają informacje, że pojazd Marka Goczała uległ awarii, przez co załoga oznaczona numerem 405 na trzy godziny zatrzymała się na pustyni. Na ten moment Polacy nadal nie dotarli do mety i w związku z tym należy się spodziewać ich spadku w klasyfikacji generalnej klasy SSV.

Ósmy etap wśród załóg SSV padł łupem Jeremiasa Gonzaleza Ferioliego, który pokonał trasę w 4 godziny 16 minut i 18 sekund.

Najszybszy z grona Polaków okazał się Marek Goczał, który finiszował z siódmym rezultatem. W przypadku kierowcy Energylandia Rally Team ważne jest to, że za jego plecami znalazł się Rokas Baciuska. Litwin był o ponad minutę wolniejszy. Tym samym Goczał zrobił kolejny krok w kierunku powrotu na pozycję lidera Dakaru w klasie SSV.

Dziesiąty czas w niedzielę uzyskał syn Marka Goczała - Eryk. 18-latek nadal zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji SSV.