Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kierowca nie żyje, operator ranny. Tragedia podczas zawodów

Do tragicznego wypadku doszło podczas zawodów drag racing na torze Willowbank Raceway w pobliżu australijskiego Brisbane. W zdarzeniu zginął kierowca Sam Fenech, natomiast jego samochód ranił operatora kamery.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sam Fenech Facebook / Na zdjęciu: Sam Fenech
Na torze Willowbank Raceway odbywały się na wyścigi na 1/4 mili. Z nieznanych powodów samochód prowadzony przez Sama Fenecha zjechał z toru, po czym uderzył z dużą prędkością w wieżę telewizyjną. Z pomocą kierowcy ruszyły służby medyczne obecne na miejscu, ale życia Fenecha nie udało się uratować.

W zdarzeniu ucierpiał też operator kamery, który znajdował się na wieżyczce w momencie wypadku i nagrywał zawody. Trafił on do szpitala w Brisbane z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

"Top Fuel Racing Australia z wielkim smutkiem informuje, że Sam Fenech, kierowca Fabietti Racing Doorslammer, zmarł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku na torze wyścigowym Willowbank Raceway. Składamy kondolencje i wsparcie rodzinie Fenecha, jak i całemu zespołowi Fabietti Racing" - czytamy w komunikacie prasowym zawodów.

Hołd zmarłemu Australijczykowi złożyli entuzjaści drag racingu. Na specjalnej grupie poświęconej wyścigom na 1/4 mili na Facebooku zaczęły pojawiać się wpisy żegnające Fenecha. "Życie jest tak cholernie krótkie" - napisał jeden z użytkowników. "Sam był świetnym facetem i będzie mi brakować naszych rozmów podczas pracy w warsztacie" - dodał kolejny.

Brett Ramsey, który ma spore doświadczenie w pracy z kamerą na wyścigach na 1/4 mili, nazwał wypadek na Willowbank Raceway jednym z gorszych, jakie widział na własne oczy. "Sam niechętnie zatrudniam osoby do obsługi wideo na końcu prostej. Jeśli coś pójdzie nie tak, to ryzyko jest ogromne" - napisał Ramsey.

Dochodzenie ws. tragedii prowadzą już australijskie służby.

Sam Fenech pozostawił żonę Natalię oraz troje dzieci.

Czytaj także:
Atak na Roberta Kubicę. Polak zabrał głos
Koniec Dakaru dla Polaka. Kontuzja po wypadku uniemożliwiła jazdę

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×