KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor startują w Rajdzie Faraonów

Samochodowa załoga Orlen Team - Marek Dąbrowski i Jacek Czachor - wystartuje w Rajdzie Faraonów, piątej eliminacji tegorocznego Pucharu Świata FIA.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Startująca Toyotą Hilux załoga Orlen Team - Marek Dąbrowski i Jacek Czachor - otrzymała drugi numer startowy bezpośrednio za obecnym liderem Pucharu Świata – Władimirem Wasiliewem (Mini). Trójkę czołowych kierowców uzupełnia Yazzed al-Rajhi (Toyota Hilux), a czwarty numer otrzymał Nasser Al Attiyah w Mini.

Wiceliderzy klasyfikacji łącznej cyklu na trasę prologu wyruszą w poniedziałek 19 maja z miejscowości Al-Dżuna położonej nad Morzem Czarnym, meta zawodów zlokalizowana będzie pod piramidami w Gizie, pięć dni późnej.

- Z niecierpliwością czekamy na Rally Pharaons, ostatnio startowaliśmy tu trzy lata temu na motocyklach, teraz powracamy na czterech kółkach. Będziemy starali się maksymalnie skoncentrować na płynności jazdy.. Obecnie jesteśmy na wysokim drugim miejscu w łącznej punktacji Pucharu Świata i zamierzamy walczyć o kolejne punkty. Do rajdu zgłosiło się kilka naprawdę mocnych załóg, dzięki którym rywalizacja będzie bardzo wymagająca - powiedział Marek Dąbrowski.

- To będzie nasz samochodowy debiut na pustyni w Egipcie. Kilka razy startowaliśmy tu na motocyklach, nigdy jednak zawody nie były poprowadzone tą trasą, którą pojedziemy tym razem. To cieszy, gdyż wszyscy będą mieli te same szanse zarówno pod katem budowania przewagi, dzięki dobrej nawigacji, jak i popełnienia ewentualnych błędów. Zawody są stosunkowo krótkie, przed nami tylko prolog i cztery etapy. Mamy świadomość, że będzie trzeba walczyć od pierwszego dnia - dodał Jacek Czachor.

Rozpoczynający się prologiem Pharaons Rally ma cztery etapy. Pierwszy biegnie do Luxoru, drugi do Al-Dachli, a trzeci do Al-Bahrijji, gdzie czwartego dnia rajdowcy zatoczą pętlę po Pustyni Libijskiej. Rajd kończy się pod piramidami w Gizie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Punktacja Pucharu Świata FIA w sezonie 2014:
1. Władimir Wasiliew 135,
2. Marek Dąbrowski 70,
3. Adam Małysz 66,
4. Nasser al-Attiyah 60,
5. Yazzedal-Rajhi 60,
6. Miroslav Zapletal 48,
7. Reinaldo Varela 46,
8. Boris Gadasin 27,
9. Yahya al-Helei 24,
10. Martin Kaczmarski 22.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Orlen Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×