Rajd Dakar: Portugalczycy rządzili w Chile

Helder Rodrigues na motocyklu Hondy zwyciężył na 9. etapie rajdu Dakar wśród motocyklistów. Drugie miejsce zajął jego rodak i wicelider klasyfikacji generalnej Paulo Goncalves.

Rafał Lichowicz
Najlepiej z trasą 450-kilometrowego odcinka specjalnego z Iquique do Calamy poradził sobie duet Portugalczyków w barwach Hondy. Helder Rodrigues zwyciężył z przewagą blisko czterech minut nad Paulo Goncalvesem. Dla Rodiguesa to drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym Dakarze.

Trzecie miejsce na mecie zajął Marc Coma. Hiszpan stracił nieco ze swojej przewagi w klasyfikacji generalnej. Po 9. etapach Goncalves zbliżył się do lidera fabrycznego teamu KTM na ponad pięć minut.

Z 18. czasem etap ukończył Jakub Przygoński, lecz Polak szybko musiał pożegnać się z dobrym rezultatem. Zawodnik Orien Team podobnie jak siedmiu innych zawodników minął jeden z waypointów i otrzymał karę 40 minut do końcowego czasu.

Ostatecznie Przygoński został sklasyfikowany na 27. pozycji. Oznacza to również spadek w klasyfikacji generalnej rajdu z 16. na 18. miejsce.