KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PŚ: Polska załoga będzie walczyć o punkty w zimnej Rosji

Załoga ORLEN Team już w najbliższą niedzielę wyruszy na trasę rajdu Baja Russia Nothern Forest. Będący pierwszą rundą eliminacji PŚ rajd, to jedyne zawody w kalendarzu cross country, w których zawodnicy skonfrontują się z mrozem, lodem i śniegiem.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Na zdjęciu Jacek Czachor Materiały prasowe / Na zdjęciu Jacek Czachor

Na liście startowej tegorocznego rajdu Baja Russia Nothern Forest (21-22 luty) ostatecznie znalazło się ponad 20 załóg. Wśród nich doświadczeni zawodnicy ORLEN Team - Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, dla których będzie to już trzeci wspólny sezon jako załogi samochodowej.

- Czeka nas ciężka zimowa przeprawa i rywalizacja z najlepszymi zawodnikami. Na szczęście temperatura na miejscu jest ujemna i nie zanosi się na roztopy, co znacznie wpłynie na szybkość i jakość przejazdu - powiedział Marek Dąbrowski.

- Naszymi bezpośrednimi rywalami będą Vladimir Vasiliev, zdobywca Pucharu Świata z 2014 roku, który jedzie na swoim terenie i Brazylijczyk Renaldo Varela, 3. zawodnik Pucharu Świata 2015. To z nimi będziemy rywalizować o pierwsze punkty w sezonie - dodał kierowca załogi ORLEN Team.

- Baja Russia to dobra rozgrzewka przed zbliżającymi się rajdami długodystansowymi. Odcinki miejscami są bardzo wąskie, typowe dla WRC, a usypane ze zmrożonego śniegu bandy mogą utrudnić powrót na trasę. Jesteśmy skoncentrowani na dobrym wyniku, celujemy w pierwszą trójkę. Po Dakarze czujemy niedosyt, problemy ze skrzynią pokrzyżowały nam plany. W tym sezonie od początku chcemy walczyć o najwyższe cele - uzupełnił pilot Jacek Czachor.

Na niedzielę 21 lutego organizatorzy zaplanowali start 18 kilometrowego prologu (9.05) i pierwszą część rywalizacji na 180 km OSie (12.30) w rejonie sortawalskim w Republice Karelii. W poniedziałek załogi ponownie pokonają 180 km odcinek specjalny, który będzie ostatnim etapem rywalizacji w zimowym rajdzie Baja Russia.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×