Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dakar 2017: Toby Price cierpi po wypadku

Rekonwalescencja Toby'ego Price'a komplikuje się przez napady bólu, prawdopodobnie spowodowane zakrzepami krwi w jego płucach. - Mam za sobą kilka naprawdę ciężkich nocy - nie ukrywa ubiegłoroczny zwycięzca Dakaru w kategorii motocyklistów.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / Red Bull Content Pool

Do wypadku, który wyeliminował Toby'ego Price'a z Rajdu Dakar doszło na trasie czwartego etapu z San Salvador de Jujuy do Tupizy w Boliwii. W momencie, w którym Australijczyk zaliczył upadek, jechał na czele stawki motocyklistów.

Price doznał złamania kości udowej lewej nogi. Z trasy został zabrany najpierw do szpitala polowego na biwaku, a stamtąd przetransportowano go już do La Paz w Boliwii, gdzie został poddany operacji i przechodzi rehabilitację.

Jednak, jak poinformował sam motocyklista, proces powrotu do zdrowia komplikują napady bólu, prawdopodobnie wywołane zakrzepami krwi w płucach oraz bariera językowa. Miejscowi lekarze w większości nie znają angielskiego lub posługują się tylko podstawowymi zwrotami.

"Kłopoty w komunikacji są sporym wyzwaniem, a do tego napady bólu trochę mną wstrząsnęły. Jednak tutejsi specjaliści ciężko pracują i podejrzewają, że ból jest spowodowany zakrzepami w moich płucach" - napisał na swojej stronie Australijczyk.

Motocyklista niewiele sobie przypomina z wypadku. - Jedyne co pamiętam, to uderzenie w coś twardego i że było to w korycie wyschniętej rzeki. Jestem pewny, że musiałem uderzyć w skałę. Po wyskoku leżałem twarzą w dół i byłem zamroczony. W końcu zabrał mnie śmigłowiec i już wtedy wiedziałem, że mam złamaną nogę. Przede mną długa droga, żeby wrócić, ale plan jest taki, aby za cztery miesiące znów wsiąść na motocykl - zapowiada Price.

ZOBACZ WIDEO Bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń na Dakarze (źródło: TVP SA)

Kto wygra Rajd Dakar w kategorii samochodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×