Rajd Dakar 2018: zacięta walka motocyklistów

Ricky Brabec (Honda) i Antoine Meo (KTM) do ostatnich kilometrów walczyli o triumf na 8. etapie Rajdu Dakar. Ostatecznie najszybszy okazał się motocyklista KTM.

Andrzej Prochota
Antoine Meo podczas 7 etapu Rajdu Dakar Materiały prasowe / Eric Vargiolu / DPPI / Antoine Meo podczas 7. etapu Rajdu Dakar

Antoine Meo prowadził od startu 8. etapu, który rozpoczął się w Uyuni aż do szóstego punktu pomiarowego. Później na pozycję lidera wysunął się Ricky Brabec. Wydawało się, że motocyklista Hondy zamelduje się na mecie w Tupizy z najlepszym czasem. Ostatecznie jednak to Meo miał lepszy rezultat o minutę i osiem sekund. Trzecie miejsce zajął Toby Price.

Do startu przystąpił także Joan Barreda, który wygrał sobotni etap, ale na mecie podejrzewano u niego złamanie nogi. Po badaniach lekarskich nie potwierdzono tej diagnozy. Hiszpan do mety dojechał ze stratą 12 minut i spadł w "generalce".

Maciej Giemza, najlepszy z Polaków, zajął 32. miejsce. Drugi polski motocyklista, Paweł Stasiaczek nadal jest na trasie.

Wypadek na odcinku mieli z kolei Pablo Quintanilla oraz Xavier de Soultrait, którego zabrał helikopter medyczny. Podejrzewa się u niego złamanie łokcia i kolana. Quintanilla z kolei jedzie dalej, ale już ze sporą stratą.