Rajd Dakar: awans Arona Domżały w labiryncie pułapek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Aron Domżała
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Aron Domżała
zdjęcie autora artykułu

To był prawdziwy sprawdzian, który debiutujący w rajdzie, Aron Domżała, zdał w czwartek na piątkę. Warszawianin, pilotowany przez Macieja Martona, dotarł do mety z 13. czasem i awansował na ósmą pozycję w "generalce".

W tym artykule dowiesz się o:

- Nie obyło się dziś bez przygód - relacjonował Aron Domżała. - Najpierw zakopałem się w fesz feszu, a chwilę potem złapaliśmy kapcia i straciliśmy około 15 minut. Potem, nie brakowało sekcji, w których nasza prędkość dochodziła do 180 km/godz. Szybka partia, ale pełna zasadzek, ponieważ nagle, bez ostrzeżenia, pojawiły się przed nami dziury wielkości samochodu! Było bardzo niebezpiecznie i musieliśmy być maksymalnie skoncentrowani - dodał kierowca.

Słowa: "Dakar" i "przygoda" są jednak synonimami, więc niewielkie kłopoty nie mogły zepsuć humorów polskiemu duetowi. - Możemy być zadowoleni z naszego wyniku, wywalczonego mimo kilku przygód. Poza tym, o czym opowiadał Aron, zdarzyła nam się również drobna pomyłka nawigacyjna, kiedy źle poprowadziłem i wpadliśmy w bardzo wąski przejazd z dużą ilością fesz feszu, ale poradziliśmy sobie z trudnościami i... teraz musimy się zająć samochodem - podsumował Maciej Marton.

Etap maratoński oznacza, że zespoły nie mogą korzystać ze wsparcia mechaników. - W piątek mamy do przejechania blisko 1 000 km, więc liczymy na zaciśnięte kciuki i dobrą energię od naszych kibiców - zakończył Aron Domżała.

Ojcowie rajdowców - Maciej Domżała i Rafał Marton dojechali do mety z dużą stratą.

Klasyfikacja generalna: 1. Nasser Al-Attiyah (QAT) 12:12.57 2. Stehane Peterhansel (FRA) +8.55 3. Nani Roma (ESP) +20.51 4. Jakub Przygoński (POL) +22.17 5. Yazeed Al-Rajhi (SAU) +24.59 … 8. Aron Domżała/Maciej Marton (POL) +1:28.37

Klasyfikacja generalna UTV: 1. Siergiej Karjakin (RUS) 14:32.33 2. Gerard Farres (ESP) +11.26 3. Rodrigo Javier Moreno (CHL) +30.00 4. Reinaldo Varela (BRA) +30.30 5. Francisco Lopez (CHL) +1:08.48 … 22. Maciej Domżała/Rafał Marton (POL) +4:02.53

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. "Dla wielu kierowców samo ukończenie Dakaru jest jak zwycięstwo"

Źródło artykułu: