WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

39. Rajd Polskie Safari 2019. Ziemia przasnyska gotowa na przyjęcie kierowców

Na starcie Rajdu Polskie Safari (3-4 sierpnia) zobaczymy najlepszych polskich kierowców oraz załogi zagraniczne. Bazą rajdu będzie tradycyjnie już Przasnysz.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe / Automobilklub Polski / Rajd Polskie Safari tradycyjnie w Przasnyszu

W dniach 3-4 sierpnia rozegrany zostanie 39. Rajd Polskie Safari. Oprócz 3. rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Dacia Duster Elf Cup oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja stanowić będzie także eliminację Mistrzostw FIA-CEZ.

Na starcie zobaczymy więc nie tylko wszystkich najlepszych polskich kierowców w tej dyscyplinie, ale też załogi zagraniczne. Analogicznie do lat ubiegłych bazą rajdu będzie Przasnysz.

Tegoroczne zawody to sześć prób sportowych - dwie pętle po trzy odcinki: OS Jednorożec, OS Krzynowłoga Mała i OS Inter-Bor, o łącznej długości ok. 171 km.

ZOBACZ: 37. Rajd Polskie Safari już w ten weekend. Przygotowania w pełnym toku >>

- Już po raz trzeci ziemia przasnyska będzie gościć najlepszych z najlepszych w ramach Rajdu Polskie Safari. W tym roku powierzono mojej osobie zaszczytną funkcję Dyrektora Rajdu. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, jak również wyzwanie i wyróżnienie. Mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas dwóch poprzednich edycji jako Wicedyrektor ds. Zabezpieczenia pozwoli mi stanąć na wysokości zadania - powiedział Andrzej Miecznikowski, Dyrektor 39. Rajdu Polskie Safari 2019.

Automobilklub Polski Automobilklub Polski
Dzięki uprzejmości władz miasta Przasnysza start i meta rajdu zostaną ustawione na malowniczym miejskim rynku, podobnie jak biuro rajdu i park serwisowy.

- Odcinki specjalne rozegrane zostaną w rajdową niedzielę na terenie gmin: Przasnysz, Jednorożec, Krzynowłoga Mała i Chorzele. Dziękuję bardzo włodarzom tychże gmin, jak również powiatu przasnyskiego na czele ze Starostą Przasnyskim, za życzliwe przyjęcie i wyrażenie zgody na przeprowadzenie imprezy. Zapraszam wszystkich miłośników sportów motorowych na rajd, do zobaczenia na odcinkach specjalnych - zakończył dyrektor Miecznikowski.

ZOBACZ: 36. Polskie Safari 2015: Dekoracja zwycięzców >>

ZOBACZ WIDEO: Rajd Polski: Habaj najlepszy w RSMP. Marczyk nadal liderem mistrzostw

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×