Rajd Dakar. Motocykle. Etap i pozycja lidera dla Ricky'ego Brabeca. Świetna postawa Adama Tomiczka

Ricky Brabec wygrał trzeci etap Rajdu Dakar wśród motocyklistów i został liderem klasyfikacji generalnej. Świetnie zaprezentował się Adam Tomiczek, który dojechał do mety jako 17.

Łukasz Kuczera
Adam Tomiczek Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Adam Tomiczek
Wtorkowy etap Rajdu Dakar nie należał do najłatwiejszych. Uczestnicy mieli do pokonania 427-kilometrową trasę wokół miasta Noem. Była ona pełna kamieni. Do tego właśnie we wtorek stawka Dakaru wjechała na najwyższy szczyt w tej edycji - punkt położony na wysokości 1400 m n.p.m.

W tych trudnych warunkach nie brakowało wypadków. Adrien van Beveren, który plasował się w czołówce klasyfikacji motocyklistów, już na samym początku trasy popełnił błąd i został zabrany przez helikopter medyczny. Kontuzji doznali też Martin Jimmenk, Guillaume Cholet i Olaf Harmsen.

Świetnie z wymagającą trasą poradził sobie za to Adam Tomiczek. Zawodnik Orlen Team pokazał, że mimo niewielkiego doświadczenia potrafi jechać tempem najlepszych motocyklistów i na mecie etapu został sklasyfikowany na 17. miejscu. Zmagający się z chorobą gardła Maciej Giemza był 33.

W "generalce" lepiej wygląda sytuacja Tomiczka, który w tej chwili sklasyfikowany jest na 23. pozycji. Giemza znajduje się na 29. miejscu.

Nowym liderem został za to Ricky Brabec. Zawodnik Hondy uniknął błędów na wtorkowym etapie i dojechał do mety niemal dziesięć minut przed Jose Ignacio Cornejo. Ponieważ pozostali motocykliści zostali daleko z tyłu, to właśnie Brabec i Cornejo przewodzą teraz w stawce. W odwrocie jest KTM. Austriacka marka od lat nie ma sobie równych w Dakarze. Tymczasem w tej chwili jej najlepszy zawodnik, Matthias Walkner, jest dopiero piąty.