Dakar 2021. Aron Domżała na podium rajdu. Efektowny finisz Michała Goczała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Aron Domżała
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Aron Domżała

Aron Domżała ukończył Rajd Dakar w kategorii SSV na podium. Tym samym dopisał się do niezbyt długiej listy Polaków, którym udała się ta sztuka. Efektownie rajd zakończył Michał Goczał, który był drugi na ostatnim etapie. Zwyciężył Francisco Lopez.

Po pierwszym tygodniu Rajdu Dakar  można było mieć nadzieję, że Aron Domżała nawiąże do osiągnięcia Rafała Sonika z 2015 roku, który jako jedyny Polak zdołał wygrać najtrudniejszą imprezę terenową świata. Problemy mechaniczne na ostatnich etapach sprawiły, że 31-latek z Warszawy musiał się jednak zadowolić trzecim miejscem.

Domżała i tak ma powody do radości, bo niewielu Polaków kończyło Dakar w czołowej trójce. Przed nim, oprócz wspomnianego wcześniej Sonika, dokonali tego jedynie Krzysztof Hołowczyc, Dariusz Rodewald i Szymon Gospodarczyk.

Piątkowy sukces załogi Monster Energy Can-Am jest o tyle cenny, że po raz pierwszy podium osiągnęła polska załoga - pilotem Arona Domżały był bowiem Maciej Marton.

Tuż za podium rywalizację w Dakarze ukończył Michał Goczał, co jak na debiut w tym rajdzie należy uznać za bardzo dobry wynik. Kierowca Energylandia Rally Team popisał się też na ostatnim etapie, na którym osiągnął drugi czas. Jego brat Marek w klasyfikacji generalnej sklasyfikowany został na ósmym miejscu.

W kategorii SSV bezkonkurencyjny był Francisco Lopez. Aron Domżała stracił do zwycięzcy tegorocznego Dakaru 51 minut i 53 sekundy.