Rafał Sonik na czele Pucharu Świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Rafał Sonik
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Rafał Sonik
zdjęcie autora artykułu

Po wtorkowej awarii quada, Rafał Sonik zgodnie z oczekiwaniami otrzymał potężną, kilkudziesięciogodzinną karę za nieukończenie etapu. Polski mistrz nie poddał się. Wynik osiągnięty w Rajdzie Maroka dał mu ostatecznie pozycją lidera Pucharu Świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Ostatni odcinek specjalny Rajdu Maroka został skrócony do 160 km. To oznaczało, że szansa na zmiany w klasyfikacji generalnej są niewielkie. Ten scenariusz znalazł potwierdzenie w wynikach. Zdecydowany lider, Manuel Andujar nie forsował tempa. Pilnował swojej znaczącej przewagi i choć dotarł do mety z 10-minutową stratą do najszybszego Alexandra Giroud, utrzymał pierwszą lokatę i sięgnął po trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Rafał Sonik jechał z bagażem niemal 30-godzinnej kary. Spadł na szóstą pozycję w rajdzie, więc ogromną stratę mógł sobie powetować jedynie mocną jazdą na oesie.

- Atakowałem dziś drugie miejsce etapowe, ale jechałem w kurzu wolniejszych zawodników, więc udało mi się wskoczyć na trzecią lokatę - przyznał quadowiec, który startując z tyłu stawki nie miał łatwego zadania, wyprzedzając rywali przy ograniczonej widoczności.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!

Końcowy wynik z pewnością nie jest satysfakcjonujący, bo w dotychczasowych siedmiu startach w Rajdzie Maroka, "SuperSonik" zawsze był pierwszy lub drugi. - Każda seria kiedyś ma swój koniec. Starałem się w tym rajdzie wypracować korzystną pozycję do walki o Puchar Świata w ostatniej rundzie cyklu - listopadowym Abu Dhabi Desert Challenge. Wciąż jest niezła, ale stawka stała się zdecydowanie bardziej ciasna, więc walka będzie twarda - zakończył dziewięciokrotny zdobywca trofeum. Ostatni akord sezonu, czyli zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaplanowano w dniach 6-12 listopada. Na starcie można spodziewać się licznej grupy zawodników, którzy ten rajd potraktują również jako przygotowania do Rajdu Dakar, odbywającego się w sąsiedniej Arabii Saudyjskiej.

Klasyfikacja Rajdu Maroka: 
1. Manuel Andujar (ARG) 20:43.20 
2. Aleksander Maksimow (RUS) +10.14 
3. Alexandre Giroud (FRA) +1:18.28
 4. Juraj Varga (SVK) +2:26.11 
5. Jerome Connart (FRA) +22:09.22
 6. Rafał Sonik (POL) +29:47.28

Klasyfikacja Pucharu Świata:
 1. Rafał Sonik (POL) 90 pkt 
2. Manuel Andujar (ARG) 88 pkt
 3. Aleksander Maksimow (RUS) 74 pkt

Czytaj także: Coming out. Koniec życia kierowcy w ukryciu Zaskakujący ruch Mercedesa. Nie zablokował kierowcy

Źródło artykułu: