KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Medalistki z Londynu w składzie kajakarzy na igrzyska w Rio

Czternastu polskich kajakarzy wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W kadrze znalazły się m.in. brązowe medalistki z Londynu, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Mikołajczyk i Naja będą liderkami kajakarskiej reprezentacji. Pierwsza z nich ma na koncie dwa medale igrzysk, bo w 2008 roku w Pekinie sięgnęła jeszcze po srebro (w duecie z Anetą Konieczną). W Rio wystartują w kategorii K-2 500 m oraz kategorii K-4 500 m wraz z Martą Walczykiewicz i Edytą Dzieniszewską-Kierklą.

Walczykiewicz wystartuje też indywidualnie w kategorii K-1 200 m, w której zdobyła już pięć srebrnych medali mistrzostw świata. W Rio postara się o pierwszy krążek olimpijski.

Skład kadry w sprincie uzupełniają Ewelina Wojnarowska (K-1 500 m), Tomasz Kaczor (C-1 1000 m), Paweł Kaczmarek (K-1 200 m) oraz Michał Kudła i Mateusz Kamiński, którzy wystartują w C-2 1000 m.

W kajakarstwie górskim Polskę reprezentować będzie pięciu sportowców. Marcin Pochwała pojedzie na igrzyska już po raz czwarty, a w duecie z Piotrem Szczepańskim (C-2) wystartuje drugi raz. W kategoriach K-1 wystąpią Natalia Pacierpnik (siódma w Londynie) i debiutant, Maciej Okręglak. Skład uzupełnia Grzegorz Hedwig (C-1).

Wielkim nieobecnym kadry kajakarzy górskich jest dwukrotny wicemistrz świata i czwarty w Londynie Mateusz Polaczyk, który w krajowych kwalifikacjach okazał się gorszy od Okręglaka. Zarząd Polskiego Związku Kajakowego zatwierdził skład na igrzyska w Rio 29 czerwca.

Kajakarstwo, sprint:

K-1 500 m (K): Ewelina Wojnarowska
C-1 1000 m (M): Tomasz Kaczor
K-2 500 m (K): Karolina Naja, Beata Mikołajczyk
K-1 200 m (M): Paweł Kaczmarek
K-1 200 m (K): Marta Walczykiewicz
K-4 500 m (K): Marta Walczykiewicz, Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska-Kierkla
C-2 1000 m (M): Michał Kudła / Mateusz Kamiński

Kajakarstwo górskie, slalom:

C-2 (M): Marcin Pochwała, Piotr Szczepański
K-1 (K): Natalia Pacierpnik
K-1 (M): Maciej Okręglak
C-1 (M): Grzegorz Hedwig

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PKOl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×