Rio 2016. Kolarstwo: Kristin Armstrong ozłocona po raz trzeci z rzędu. Niewiadoma i Plichta daleko

Katarzyna Niewiadoma zajęła osiemnaste miejsce, zaś Anna Plichta była dziewiętnasta podczas kolarskiego wyścigu (jazda indywidualna na czas) na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Trzeci z rzędu złoty medal na IO wywalczyła Kristin Armstrong.

Tomasz Rosiński
Katarzyna Niewiadoma Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
W środę zawodniczki miały do pokonania w trudnych warunkach (padający deszcz) trasę o długości 29,7 kilometra. Do rywalizacji przystąpiły dwie Polki Niewiadoma i Plichta, które w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego wywalczyły odpowiednio szóstą i czterdziestą pierwszą lokatę.

Faworytką "czasówki" była Amerykanka Kristin Armstrong (złota medalistka w tej konkurencji w czasie igrzysk w Pekinie i Londynie), która potwierdziła swoją dominację i sięgnęła po trzecie złoto z rzędu z czasem 44:26.42.

Tuż za kolarką z USA znalazły się Rosjanka Olga Żabielińska (44:31.97) oraz Holenderka Anna van der Breggen (44:37.80), dla której to drugi olimpijski krążek w trakcie imprezy w Brazylii (wcześniej wygrała wyścig ze startu wspólnego).

Polki uplasowały się pod koniec drugiej dziesiątki. Katarzyna Niewiadoma przejechała odcinek w czasie 47:47.96, co dało jej 18. pozycję (na 25 zawodniczek). Natomiast Anna Plichta osiągnęła czas 47:59.66 (19. lokata).