WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wydał oświadczenie w sprawie Adriana Zielińskiego

W środę pojawiły się informacje, jakoby Adrian Zieliński był kolejnym sztangistą, który stosował doping. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów wydał w tej sprawie oświadczenie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Adrian Zieliński

Działacze związku w krótkim komunikacie nie potwierdzają pogłosek na temat Zielińskiego. Według informacji, które w środę podała "Gazeta Pomorska", u 27-letniego sztangisty wykryto doping. Dziennik ma takie wiadomości od podpułkownika Dariusza Bednarka, wiceprezesa CWSZ Zawisza Bydgoszcz.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zapowiada, że w piątek, a więc w dniu, w którym mają pojawić się oficjalne informacje w tej sprawie, zorganizuje konferencję prasową. 

Oto treść oświadczenia PZPC (pisownia oryginalna):

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów NIE POTWIERDZA informacji na temat wyników kontroli antydopingowej Adriana Zielińskiego. Nie otrzymaliśmy, żadnego pisma w ww temacie dlatego do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy nie będziemy jej komentować.

Jednocześnie informujemy, że 12 sierpnia 2016 (piątek) planowana jest konferencja prasowa z Prezesem Polskiego Związku Podnoszenia – Szymonem Kołeckim.

O szczegółach poinformujemy w czwartek.
Izabela Kącka PR&Marketing

ZOBACZ WIDEO Tomasz Zieliński: będę bronił swojego dobrego imienia (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
pzpc.pl

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • obiektywny 0
  Nie tylko! Np. u jednego boksera, nie-Polaka!
  Danuta Wittich To jest dziwne ,że na tylu sportowców bioracych udział na olimpiadzie tylko u Polaków dopatrzyli się dopingu ! A gdzie pozostali ?? Powinno się przebadac wszystkich zawodników i to byłoby sprawiedliwe ! Jeśli nawet jest prawdą, że u Zielińskiego wykryli ten środek , to tylko jedna osoba i przrstańmy robić taką aferę i zajmijmy się tym co jest dobre i piękne w sporcie ! DOŚĆ AFERY PONAD MIARĘ !
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Danuta Wittich 0
  To jest dziwne ,że na tylu sportowców bioracych udział na olimpiadzie tylko u Polaków dopatrzyli się dopingu ! A gdzie pozostali ?? Powinno się przebadac wszystkich zawodników i to byłoby sprawiedliwe ! Jeśli nawet jest prawdą, że u Zielińskiego wykryli ten środek , to tylko jedna osoba i przrstańmy robić taką aferę i zajmijmy się tym co jest dobre i piękne w sporcie ! DOŚĆ AFERY PONAD MIARĘ !
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • q 0
  W takim razie nikt by nie pojechał na tą olimpiade, nawet pingpongiści. Po prostu Kołecki nie dogadał się z MKOL, może zbyt grubą koperte chcieli od ciężarowców...
  tiruriru Każdy sportowiec przed wyjazdem powinien zostać przebadany, nie rozumiem w jaki sposób Tomek Zieliński pojechał do Rio, a z polskich wyników badań wynika, że były one pozytywne. Chore to wszystko. Według mnie coś tu nie gra.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×