KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rio 2016. Oktawia Nowacka zachowała pozycję liderki po dwóch konkurencjach pięcioboju nowoczesnego

Oktawia Nowacka zachowała zdobytą w czwartek pozycję liderki po dwóch konkurencjach pięcioboju nowoczesnego podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk

Pięciobój nowoczesny to jedna z najbardziej klasycznych dyscyplin olimpijskich, obecna w programie igrzysk od 1912 roku. Łączy w sobie pięć różnych konkurencji - szermierce, pływaniu, jeździectwie, strzelectwie i bieganiu. Za każdą z nich zawodniczki za uzyskany wynik otrzymują punkty, a wygrywa ta z największą ich liczbą po ostatniej konkurencji. Od kilku lat jest to tzw. kombajn, czyli bieg przełajowy na dystansie 3 kilometrów połączony ze strzelaniem.

Na planszy szermierczej Oktawia Nowacka poradziła sobie doskonale. Polka wygrała 27 z 35 walk i otrzymała za to 262 punkty. Pozycję w drugiej dziesiątce zajęła Anna Maliszewska.

Dzień później Nowacka stanęła na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. W swoim wyścigu zajęła drugie miejsce, co w ogólnym rozrachunku dało jej 16. lokatę i 290 punktów.

Tym samym Polka zachowała pozycję liderki przed rundą bonusową w szermierce, która odbędzie się o godz. 19:00 czasu polskiego. Maliszewska utrzymała miejsce w drugiej dziesiątce.

W rundzie bonusowej, drugiej fazie szermierki, sposób rozgrywania walk nie ulega zmianie, inna jest jednak punktacja - za pojedynczą wygraną jest jeden punkt (za przegraną zero), a dalsza rywalizacja toczy się na zasadzie piramidy. Ostatnia w rundzie wstępnej Gulnaż Gubajdullina zmierzy się z przedostatnią Anastazja Prokopienko.

Lepsza w tym pojedynku pozostanie na planszy, a pokonaną zastąpi trzecia od końca w pierwszej części Ilke Ozyuksel. Tym sposobem najlepsza w fazie zasadniczej Nowacka stoczy tylko jedną walkę.

Wyniki wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym:

1. Gulnaż Gubajdullina (Rosja)
2. Elodie Clouvel (Francja)
3. Sarolta Kovacs (Węgry)
4. Samantha Murray (Wielka Brytania)
5. Jelena Potapienko (Kazachstan)
6. Zsofia Foldhazi (Węgry)
...
16. Oktawia Nowacka (Polska)
25. Anna Maliszewska (Polska)

Wyniki po dwóch konkurencjach pięcioboju nowoczesnego:

1. Oktawia Nowacka (Polska) 552
2. Elodie Clouvel (Francja) 541
3. Alice Sotero (Włochy) 523
4. Lena Schöneborn (Niemcy) 519
5. Chloe Esposito (Australia) 517
6. Qian Chen (Chiny) 516
6. Melanie McCann (Kanada) 516
...
28. Anna Maliszewska (Polska) 476


ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": mozaika różnorodności (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (19)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×