Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polscy sportowcy docenieni. Anita Włodarczyk "Lekkoatletką dekady"

W amerykańskiej gazecie "Track&Field News" pojawiły się listy najlepszych lekkoatletów ostatniej dekady. Największe wyróżnienie przyznano Anicie Włodarczyk.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Anita Włodarczyk w Memoriale Janusza Kusocińskiego Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk w Memoriale Janusza Kusocińskiego

Dominacja Anity Włodarczyk jest niepodważalna. Młociarka w ostatniej dekadzie dwa razy sięgała po mistrzostwo olimpijskie, trzykrotnie po mistrzostwo świata oraz czterokrotnie po mistrzostwo Europy. Jest też rekordzistką świata.

Młociarka została uznana za "Lekkoatletkę dekady", czyli za dokonania w latach 2010-2019. U mężczyzn tytuł ten otrzymał David Rudisha, specjalizujący się w biegu na 800 metrów. Kenijczyk jest rekordzistą świata, a także mistrzem olimpijskim.

"Track&Field News" ogłosił po 10 najlepszych sportowców w każdej specjalności. Wyróżniono też innych Polaków.

Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek wygrali swoje kategorie, drugie miejsce zajął Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, natomiast Piotra Liska sklasyfikowano na trzecim miejscu w skoku o tyczce.

W biegu na 800 metrów wyróżniono Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego, w skoku o tyczce znalazło się też nazwisko Pawła Wojciechowskiego, nie pominięto też Kamili Lićwinko w skoku wzwyż, Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą, a także Joanny Fiodorow i Wojciecha Nowckiego w rzucie młotem i Roberta Urbanka oraz Żanety Glanc w rzucie dyskiem.

Czytaj też:
-> Lekkoatletyka. Wysokie lokaty Polaków na mityngu w Duesseldorfie
-> Tokio 2020. Jest nadzieja na porozumienie Tomasza Lewandowskiego z PZLA. Kluczowe trzy najbliższe dni

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski jakiego nie znacie. "Gdy mówił o zmarłym tacie załamywał mu się głos"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×