Felix Loch piąty raz z rzędu wygrał w Igls, 25. miejsce Macieja Kurowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Felich Loch piąty raz z rzędu był najlepszy w rywalizacji Pucharu Świata saneczkarzy na torze w Igls. 25. lokatę zajął Maciej Kurowski.

Felix Loch swą serię zwycięstw w Igls rozpoczął w 2010 roku. Na drugiej pozycji uplasował się Dominik Fischnaller, a na trzeciej - Andi Langenhan. Taka kolejność była już po pierwszym ślizgu.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1.Felix LochNiemcy1.40,428
2.Dominik FischnallerWłochy1.40,555
3.Andi LangenhanNiemcy1.40,629
4.Wolfgang KindlAustria1.40,805
5.Stiepan FiedorowRosja1.40,914
6.Julian von SchleinitzNiemcy1.40,921
25.Maciej KurowskiPolska1.41,692

W Austrii po raz pierwszy w ramach PŚ rozegrano sprint. W tej konkurencji odbywa się tylko jeden ślizg, a mierzenie czasu następuje sto metrów po rozpoczęciu przejazdu. Polacy w tej konkurencji nie startowali, bo nie znaleźli się w czołowej piętnastce klasyfikacji generalnej PŚ zawodów składających się z dwóch serii.

W sprincie męskich jedynek dwa czołowe miejsca również wywalczyli Loch oraz D. Fischnaller. Trzeci był brat tego ostatniego - Kevin Fischnaller. Rywalizację kobiet zdominowały Niemki, które tak jak dzień wcześniej zajęły cztery najwyższe lokaty. Ponownie najlepsza była Natalie Geisenberger. Na drugim miejscu sklasyfikowana została Tatjana Huefner, na trzecim zaś - Anke Wischnewski. W sprincie dwójek wszystkich rywali pokonali Toni Eggert i Sascha Benecken.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)