Geisenberger wygrała w Lake Placid, niespodziewany triumfator wśród mężczyzn

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Natalie Geisenberger wygrała w Lake Placid konkurs Pucharu Świata w saneczkarstwie. W gronie mężczyzn najlepszy był Tucker West.

W czołowej ósemce jedynek kobiet znalazły się cztery Niemki i cztery Amerykanki. Tuż za Natalie Geisenberger uplasowała się najlepsza z reprezentantek gospodarzy - Erin Hamlin. Na trzecim stopniu podium stanęła Tatjana Huefner. Wśród mężczyzn pierwszy był niespodziewanie 19-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych - Tucker West. Drugą lokatę wywalczył Wolfgang Kindl, a trzecią - Dominik Fischnaller. Felix Loch tym razem sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

[ad=rectangle]

W dwójkach zwyciężyli Toni Eggert i Sascha Benecken. Drugą lokatę zajęli Tobias Wendl i Tobias Arlt, a trzecią - Peter Penz i Georg Fischler. Z kolei w sztafecie najlepiej spisali się Geisenberger, Loch, Eggert i Benecken. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Włoch, na trzecim natomiast - Stanów Zjednoczonych.

Polacy nie startowali w Lake Placid, bo w Siguldzie uczestniczyli w mistrzostwach Polski. Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 12 i 13 grudnia w Calgary.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Szymonn
14.12.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Loch ostatni raz na tak niskiej pozycji był w sezonie 2012/2013. Szóste miejsce zajął podczas próby przedolimpijskiej w Soczi. Gorszy wynik zanotował w sezonie 2009/2010, gdy dwukrotnie zajmow Czytaj całość