Zwycięstwa Geisenberger i Locha w Koenigssee, Polki w drugiej dziesiątce

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Natalie Geisenberger wygrała konkurs Pucharu Świata w Koenigssee. Wśród mężczyzn najlepszy był Felix Loch. W rywalizacji dwójek zwyciężyli Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Drugie miejsce w gronie kobiet zajęła Alex Gough, która jako jedyna w sezonie 2014/2015 zdołała pokonać Natalie Geisenberger. Na trzecim stopniu podium stanęła Dajana Eitberger. W drugiej dziesiątce sklasyfikowane zostały dwie Polki. Osiemnastą lokatę, tak jak w 2014 roku, zajęła Ewa Kuls. Dwudziesta była Natalia Wojtuściszyn. [ad=rectangle] W czołowej dwudziestce nie znalazł się natomiast Maciej Kurowski, którego sklasyfikowano na 26. miejscu. Drugą lokatę w zmaganiach męskich jedynek wywalczył rodak Felixa Locha - Andi Langenhan, trzecią zaś - Chris Mazder.

Po pierwszym ślizgu Tobias Wendl i Tobias Arlt zajmowali drugą pozycję. Prowadzili Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Geisenberger, Loch, Wendl oraz Arlt pokonali wszystkich rywali również podczas sztafety. Dziewiąta w stawce dziesięciu reprezentacji była Polska: Kuls, Kurowski, Patryk Poręba i Karol Mikrut.

Kolejne zawody PŚ w saneczkarstwie odbędą się 17 i 18 stycznia 2015 roku w Oberhofie.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)