PŚ w Oberhofie. Sensacyjny wynik polskiej sztafety

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski
Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski

Polska sztafeta w składzie Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka oraz duet Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, zajęła trzecie miejsce w zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w Oberhofie.

Historyczne osiągnięcie reprezentacji Polski w saneczkarskim Pucharze Świata. Sztafeta w składzie: Mateusz Sochowicz, Klaudia Domaradzka oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, po raz pierwszy w historii zajęła miejsce na podium w zawodach tej rangi.

W Oberhofie Biało-Czerwoni ustąpili tylko drugim Austriakom i Niemcom (ponad sekunda straty do nich), którzy stanęli na najwyższym stopniu. Niemniej jednak reprezentacja Polski pokonała kilka wyżej notowanych nacji.

W niedzielę Klaudia Domaradzka startowała jeszcze w jedynkach kobiet, zajmując 20. lokatę. Triumfowała Dajana Eitberger.

Polscy saneczkarze coraz lepiej radzą sobie w rywalizacji na poziomie Pucharu Świata. W lutym 2020 roku saneczkarska dwójka, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, po raz pierwszy w historii stanęła na podium Pucharu Świata. Teraz historyczne podium osiągnęła sztafeta.

Wyniki rywalizacji sztafet podczas PŚ w Oberhofie: 1. Niemcy (Dajana Eitberger, Felix Loch, Toni Eggert/Sascha Benecken) - 2.23,648 2. Austria (Madeleine Egle, Jonas Mueller, Thomas Steu/Lorenz Koller) - 2.23,684 3. Polska (Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski) - 2.24,766

Czytaj także: - MŚ w lotach. Bukmacherzy wskazali trzech pewniaków do medaliMŚ w lotach. Stefan Horngacher z uznaniem o sukcesie Geigera. "Z takim sportowcem można dobrze pracować"

Czy jesteś zaskoczony/a tak dobrym występem polskiej sztafety?