Polak wrócił z igrzysk. W ostrych słowach zareagował na hejt

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Mateusz Sochowicz
Instagram / / Na zdjęciu: Mateusz Sochowicz
zdjęcie autora artykułu

W Pekinie wystartował kilka miesięcy po koszmarnym wypadku. Dokonał niemal niemożliwego pojawiając się na torze. Zajął na igrzyskach olimpijskich 25. miejsce, a teraz w mocnych słowach Mateusz Sochowicz rozprawa się z hejterami.

Dramat Mateusza Sochowicza rozegrał się na początku listopada ubiegłego roku. Polak uderzył w zamkniętą bramkę przejazdową, która powinna być otwarta. Doznał poważnej kontuzji, ale mimo to zdołał wystąpić na igrzyskach olimpijskich.

W Pekinie zajął indywidualnie 25. miejsce. Lepiej poszło w sztafecie, gdzie Biało-Czerwoni znaleźli się na 8. pozycji - najwyższej spośród państw, które nie posiadają toru. Teraz Sochowicz podsumował występ.

"Tegoroczne igrzyska były dla mnie osobiste, bo wyszarpałem je zębami i postanowiłem ich doświadczyć. Wyniki były dodatkiem, choć nie ukrywam, że ta sportowa złość mimo wszystko upomina się, że mogło być dużo lepiej" - napisał Sochowicz na Instagramie.

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"

Podkreślił, że przeszedł przez wiele niepowodzeń w drodze na igrzyska. Musiał płacić za każdy ślizg, cierpiał katusze na stole fizjoterapeutycznym. Dodał także, że musiał mierzyć się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami.

"Trochę bolesna rzeczywistość, że za granicą człowiek jest dużo bardziej szanowany niż w ojczyźnie i zamiast docenić, że mimo tylu przeciwności jest grupka poj******w, którzy uprawiają ten sport i na przekór tego, że totalnie nie ma do tego warunków robią, co mogą" - skomentował.

Dodał ponadto, że stoi przed dużym dylematem, czy nadal chce reprezentować kraj ludzi, z którymi w ogóle się nie utożsamia. "Polsko, uwsteczniasz się" - zakończył.

Czytaj także:Oni mieli największe szczęście do warunków. Trudne zadanie Kamila StochaOstatnie igrzyska w karierze Piotra Żyły? "W emocjach coś tam gadałem"

Źródło artykułu:
Czy w Polsce powinien powstać tor saneczkowy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (11)
avatar
Manfred Lademann
16.02.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Młody człowieku, czy słyszałes coś o Jerzym Wojnarze dwukrotnym mistrzu i wicemistrzu świata w saneczkarstwie?. Jerzy Wojnar był także mistrzem i rekordzistą świata w szybownictwie. Czy w tamty Czytaj całość
avatar
satyr
16.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
ale jaja ten naród wie jak doić wszystkich innych dyscypliny nie ma a a ja będę uprawiał ale sobek pewnie bogaty kiedy w brew naturze cos robi 40 mln nie chce toru ale on chce tak jak kiedyś sp Czytaj całość
avatar
dopowiadacz1
16.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wrócił z igrzysk , wrzucił złoty medal w kąt i poszedł na piwo . W ten prosty sposób uciszył hejterów .  
avatar
gregorius123
16.02.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Gnojek po takim komentarzy nie powinien nigdy wystąpić z orłem na piersi. Poza tym dla niepełnosprawnych zawodników są paraolimpiady.  
avatar
Lubieżny Wikary
16.02.2022
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Nie mamy toru nie, nie mamy historii w tej dziedzinie, nie mamy wyników obecnie. po co w ogóle wydawać pieniądze żeby jechać na olimpiadę. Pewnie po to żeby razem z zawodnikiem przejechał się j Czytaj całość