Łzy Natalii Maliszewskiej. Polka bardzo przeżyła porażkę w ćwierćfinale MŚ

Triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie miała okazji powalczyć o medal mistrzostw świata. Polka przegrała swój bieg ćwierćfinałowy. Rozczarowanie było tak duże, że popłynęły łzy.
Marek Bobakowski
Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Natalia Maliszewska bardzo przeżyła odpadnięcie w 1/4 finału (500 metrów) podczas MŚ w short tracku

Nie tak mistrzostwa w Sofii wyobrażała sobie Natalia Maliszewska. Polska zawodniczka, która zupełnie niedawno triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (tutaj więcej szczegółów >>), odpadła w fazie ćwierćfinałowej mistrzostw świata. Polce zabrakło 0.066 sekundy. O tyle przegrała z drugą na mecie biegu na 500 metrów - Suzanne Schulting. Do półfinału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z czterech biegów ćwierćfinałowych.

Rozczarowanie. Nie można inaczej ocenić tego wyniku. Przypomnijmy, że Maliszewska w 2018 roku zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. A w sezonie 2018/2019 triumfowała w zawodach Pucharu Świata w Calgary oraz w Salt Lake City i wygrała mistrzostwa Europy.

- Miałam bardzo dobry start, ale coś nie do końca wyszło - mówiła Maliszewska. - Może nie dokończyłam wyprzedzania. Nie wiem, teraz mogę tylko gdybać.

Polska zawodniczka była wyraźnie zła i jednocześnie smutna. W jej oczach (co widać na głównym zdjęciu) pojawiły się łzy. - Czułam się naprawdę bardzo dobrze, a najzwyczajniej na świecie nie wyszło - kontynuowała łamiącym się głosem.

- Kończę sezon nie tak dobrze, jakbym chciała - dodała. - Ale wcześniej pokazałam innym, że jestem z Polski i jestem szybka. Do igrzysk są jeszcze trzy lata, ale skoro ja w ciągu 11 miesięcy robię taki progres, to aż się boję, co ja pokażę w sezonie olimpijskim.

Czy Natalia Maliszewska zdobędzie medal IO w 2022 roku?