Natalia Maliszewska wraca z mistrzostw świata bez medalu

Nie udało się na igrzyskach olimpijskich, nie udało się na mistrzostwach świata. Natalia Maliszewska kolejną wielką imprezę zakończyła bez medalu.

PS
Natalia Maliszewska i Petra Jaszapati (Węgry) PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska i Petra Jaszapati (Węgry)
Łyżwiarze specjalizujący się w short tracku długo musieli czekać na ostatni akcent sezonu 2021/22. Ten zakończył się mistrzostwami świata, które odbyły się w Montrealu. Niestety, reprezentacja Polski - na czele z Natalią Maliszewską - nie zdobyli medalu na tej imprezie.

Na swoim koronnym dystansie (500 metrów), Maliszewska świetnie spisała się w eliminacjach, była druga w swoim ćwierćfinale, a do półfinału awansowała też druga Polka, Nikola Mazur. Obie nie zdołały przedostać się do finału, startując w tym samym biegu półfinałowym.

Maliszewska awansowała jedynie do finału B i rywalizację na tym dystansie zakończyła na szóstym miejscu. Złoto zdobyła Holenderka, Xandra Velzeboer.

W niedzielę, podczas ostatniego dnia mistrzostw świata, Natalia Maliszewska rywalizowała na 1000 metrów. Na tym dystansie odpadła na etapie ćwierćfinałów. W rywalizacji sztafet Polki były natomiast najlepsze w finale B, co ostatecznie przełożyło się na piąte miejsce.

Czytaj także:
Wyjątkowe hobby trenera polskich skoczków. Pokazał to przed kamerami TVP
Dojdzie do rewolucji? Adam Małysz podjął decyzję ws. przyszłości w PZN

ZOBACZ WIDEO: Trener reprezentacji skoczków szczerze o odejściu z kadry. "Byłem emocjonalnie zmęczony"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×