Nicolas Uriarte: Porażka z Francją nas nie załamie

W środę zostały rozegrane pierwsze mecze mistrzostw świata w bydgoskiej Łuczniczce. Na otwarcie zmagań grupy E reprezentacja Francji pokonała 3:1 Argentynę.

Karolina Biesik
- Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz z Francuzami. Graliśmy pewnie i skutecznie. W drugim secie przydarzyły nam się 3-4 minuty, w których straciliśmy koncentrację, a Francuzi to skrzętnie wykorzystali. Bardzo ważne było to, że w kolejnej odsłonie potrafiliśmy powrócić do gry z początku spotkania. Gdybyśmy inaczej rozegrali końcówkę partii to mecz zapisałby zupełnie inną historię. Jesteśmy zawiedzeni środowym wynikiem - skomentował porażkę 1:3 z Francją, rozgrywający, Nicolas Uriarte.
Argentyńczycy po porażce z reprezentacją Les Bleus znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Nadal mają na koncie tylko trzy punkty, które wynieśli do II fazy mistrzostw z grupy A. Taka sytuacja nie załamuje jednak rozgrywającego PGE Skry Bełchatów. - Zdajemy sobie sprawę z naszej sytuacji. Musimy wygrać trzy kolejne spotkania, aby zachować jeszcze szanse na awans. Ale ciągle w ten awans musimy wierzyć! Szybko musimy wyrzucić z głowy porażkę z Francją i skupić się na kolejnym przeciwniku. Powalczymy o wygraną i dopiero później będziemy się martwić następnymi meczami i układem tabeli - powiedział Uriarte.
Nicolas Uriarte Nicolas Uriarte
W czwartek Argentyńczyków czeka kolejne nie lada wyzwanie. Zagrają oni bowiem z rewelacyjnie spisującym się na mistrzostwach świata Iranem. - Nie mieliśmy okazji zbyt dużo przyglądać się ich grze. Wiemy, że prezentują już od Ligi Światowej świetną siatkówkę. Awansowali z drugiego miejsca z grupy D doznając zaledwie jednej porażki. To będzie dla nas kolejny ciężki mecz, zresztą jak każdy dotychczasowy na mistrzostwach w Polsce. Jestem pewny, że porażka z Francją nas nie załamie i wyjdziemy na boisko zmotywowani na maksa - zakończył Uriarte.