WT Klagenfurt: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel lepsi od mistrzów świata

Zwycięstwo nad mistrzami świata z Holandii zapewniło Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi awans do 1/8 finału turnieju World Tour w Klagenfurcie.

Agnieszka Kaszuba
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel po emocjonującym, trzysetowym spotkaniu pokonali aktualnych mistrzów świata z Holandii i wywalczyli bezpośredni awans do 1/8 finału. Ten mecz rozegrają w sobotę, a ich rywalami będą Niemcy, Böckermann i Urbatzka. Do fazy pucharowej nie udało się dostać najmłodszej polskiej parze. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor ulegli notowanym jedną pozycję niżej Kanadyjczykom i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz dzięki zwycięstwu nad parą z Francji zajęli drugie miejsce w grupie i znaleźli się w 1/16 finału. Los nie był dla biało-czerwonych łaskawy, bo zmierzyli się tam ze znakomitym brazylijskim duetem. Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt nie pozostawili niestety naszym reprezentantom większych złudzeń.
Wyniki reprezentantów Polski w Klagenfurcie:

Fijałek / Prudel (Polska, 2) - Brouwer / Meeuwsen (Holandia, 18) 2:1 (21:16, 16:21, 15:11)

Łosiak / Kantor (Polska, 24) - Schalk / Saxton (Kanada, 25) 0:2 (17:21, 19:21)

Kądzioła / Szałankiewicz (Polska, 15) - Krou / Rowlandson (Francja, 31) 2:0 (21:17, 21:19)

1/16 finału: Alison / Bruno (Brazylia, 3) - Kądzioła / Szałankiewicz (Polska, 15) 2:0 (21:19, 21:15)