Kanadyjki sprawiły sensację w nocnych meczach Ligi Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / fivb/volleyballworld.com / Na zdjęciu: reprezentacja Kanady
Materiały prasowe / fivb/volleyballworld.com / Na zdjęciu: reprezentacja Kanady

W swoim pierwszym meczu trzeciego turnieju Ligi Narodów Kanadyjki sensacyjnie pokonały Turcję 3:1. Identycznym wynikiem zakończyło się wcześniejsze spotkanie, w którym Serbki okazały się lepsze od reprezentacji Niemiec.

We wtorek rozpoczęła się rywalizacja w trzecim, ostatnim, turnieju Ligi Narodów Kobiet. Spotkania rozgrywane są w Bułgarii i Kanadzie.

Grę u siebie wykorzystały gospodynie. Kanadyjki sprawiły niemałą sensację i pokonały faworyzowaną reprezentację Turcji.

Spodziewano się, że grające u siebie siatkarki z Kanady będą mogły mieć problem z urwaniem choćby jednego seta. To udało im się już na inauguracje.

Turczynki zdołały odpowiedzieć i wyrównać stan pojedynku, ale na więcej nie było ich stać. Kanada zwyciężyła w kolejnych dwóch partiach i ostatecznie w Calgary zaskoczyła rywalki.

Wcześniej identycznym wynikiem reprezentacja Serbii pokonała Niemki. Podopieczne Vitala Heynena zwyciężyły na inauguracje, ale w kolejnych setach odstawały od swoich rywalek.

Serbia - Niemcy 3:1 (17:25, 25:16, 25:21, 25:18)

Kanada - Turcja 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:23)

Przeczytaj także:

Mistrzynie Europy kontra polskie siatkarki. Trzeci turniej Ligi Narodów czas zacząć ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". To będzie najgłośniejszy transfer tego lata w Polsce. "Potencjał na bombę"