Dramat polskiej siatkarki! Nie wystąpi na mistrzostwach świata

Dramat jednej z reprezentantek Polski. Martyna Łukasik nie wystąpi na mistrzostwach świata siatakarek z powodu stanu zdrowia. Trener Stefano Lavarini może zostać bez pola manewru.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Martyna Łukasik Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Martyna Łukasik
Już 23 września meczem z Chorwatkami Polki rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata, które nasz kraj organizuje razem z Holandią. Trener Stefano Lavarini przed ponad dwoma tygodniami podał listę 15-tu zawodniczek, które przygotowują się do turnieju.

W tym gronie początkowo znalazła się Martyna Łukasik. Zawodniczka Grupa Azoty Chemika Police nie weźmie jednak udziału w mistrzostwach świata siatkarek. Wszystko z powodu jej stanu zdrowia, a związek zdecydował się wydać specjalne oświadczenie.

"Badania ujawniły, że stan zdrowia Martyny Łukasik uniemożliwia jej dalsze treningi i pracę na zgrupowaniu, a także nie daje gwarancji na pełną dyspozycję siatkarki w tegorocznym czempionacie. Sztab medyczny przeprowadził liczne konsultacje na podstawie których zdecydował, że Martyna Łukasik nie zostanie włączona do ostatniej fazy przygotowań, a najbliższe tygodnie poświęci na pełną regenerację organizmu" - czytamy w oświadczeniu PZPS.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

"W związku z tym Martyna Łukasik nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, których Polska jest współgospodarzem" - dodaje związek.

Jeśli Stefano Lavarini nie zdecyduje się dowołać innej zawodniczki w zastępstwo Łukasik, to na zgrupowaniu pozostanie zaledwie 14 siatkarek. Tyle właśnie pojedzie na mistrzostwa świata. Skład prezentuje się następująco:

Rozgrywajace: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak

Przyjmujące: Weronika Szlagowska, Martyna Czyrniańska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański

Środkowe: Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska

Libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Czytaj więcej:
Wiemy, z kim Polska zagra przed MŚ. Ostatni test i wiele atrakcji dla kibiców
Opuścił kolejną wielką imprezę. O wyjeździe na igrzyska olimpijskie może zapomnieć?

Czy Polki znajdą się w najlepszej ósemce MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×