Potężne gwizdy w Spodku. Kibice wściekli po tym, co się wydarzyło

Wielkie emocje mieliśmy w końcówce pierwszego seta w meczu Polska - Brazylia. Nasi siatkarze przez moment doprowadzili do gry na przewagi, ale powtórka wideo sprawiła, że skończyło się wielkim rozczarowaniem.

Robert Czykiel
dotknięcie siatki przez Aleksandra Śliwkę Twitter / Na zdjęciu: dotknięcie siatki przez Aleksandra Śliwkę
Reprezentacja Polski siatkarzy w półfinale mistrzostw świata trafiła na Brazylię. Wiadomo było, że poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko. Potwierdził to pierwszy set, którego rywale wygrali 25:23.

Przez moment wydawało się jednak, że będziemy mieć walkę na przewagi. Biało-Czerwoni w efektowny sposób doprowadzili do wyniku 24:24. Najpierw kapitalną obroną popisał się Kamil Semeniuk, a potem Aleksander Śliwka obił blok i piłka wypadła za boisko.

W Spodku wybuchła euforia, ale szybko zamieniła się w niepokój. Sędziowie zaczęli analizować akcję i okazało się, że Śliwka dotknął siatki. Nie było więc walki na przewagi, a zamiast tego Brazylijczycy wygrali pierwszego seta.

Kibice byli mocno rozczarowani. Momentalnie pod adresem sędziów rozbrzmiały donośne gwizdy z trybun.