Co tam się stało?! To ta akcja zadecydowała o triumfie Serbek z Polkami [WIDEO]

Reprezentacja Polski pokazała niesamowitą wolę walki w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw świata z Serbkami. Podopieczne Stefano Lavariniego przegrały w tie-breaku, a kluczowa w tym spotkaniu okazała się być zagrywka Jovany Stevanović.

Mateusz Byczkowski
Ostatnia akcja w ćwierćfinale z udziałem Polek Twitter / Ostatnia akcja w ćwierćfinale z udziałem Polek
Kilka dni temu Biało-Czerwone mierzyły się już z reprezentacją Serbii w drugiej fazie turnieju. Rywalki nie dały jednak Polkom urwać nawet seta. Spotkanie trwało 76 minut. We wtorek przyszła kolej na kolejne starcie obu zespołów.

Tym razem drużyna Stefano Lavariniego zaprezentowała siatkówkę na naprawdę wysokim poziomie, a broniące tytułu Serbki miały poważne problemy. Skórę uratowała im m.in. Tijana Bosković, która utrzymywała swój zespół przy życiu w tie-breaku.

Przy stanie 15-14 dla ekipy Daniele Santarelliego w decydującym secie ostatnie słowo należało jednak do Jovany Stevanović. Środkowa asem serwisowym zakończyła wtorkowe spotkanie w Arenie Gliwice (relację przeczytasz TUTAJ).

Zawodniczka Vero Volley Monza ustrzeliła Marię Stenzel. Libero reprezentacji Polski mocno przeżywała ostatnią akcję tego meczu.

Reprezentacja Serbii w półfinale siatkarskich mistrzostw świata zagra z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych. Mistrzynie olimpijskie kilka godzin wcześniej nie dały większych szans Turczynkom, wygrywając w trzech setach.