A jednak. Zobacz końcowe miejsce Polek na MŚ

Reprezentacja Polski we wtorek zakończyła udział w MŚ siatkarek. Biało-Czerwone musiały uznać wyższość broniącej tytułu Serbii (2:3). Polki nie były jednak najgorszym zespołem w ćwierćfinale. Sprawdź ich końcowe miejsce.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Polski PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Jeżeli ktoś nie oglądał spotkania reprezentacji Polski z Serbią to koniecznie musi obejrzeć skrót. Powiedzieć, że był to emocjonujący pojedynek, to jakby nic nie powiedzieć. Przy wyniku 2:1 i 23:19 w czwartym secie dla obrończyń tytułu wydawało się, że za kilka minut postawią one kropkę nad "i". Nic bardziej mylnego. O przedłużenie rywalizacji zadbały Klaudia Alagierska-Szczepaniak w polu serwisowym i spółka. Biało-Czerwone zdobyły pięć punktów z rzędu, a następnie po grze na przewagi wykorzystały drugą piłkę setową, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W nim nie zabrakło emocji oraz zwrotów akcji. Po asie serwisowym Magdalena Stysiak Polki prowadziły 13:12 i wydawało się, że półfinał MŚ 2022 kobiet mają na wyciągnięcie ręki. Serbki zdobyły jednak dwa punkty z rzędu i miały pierwszą piłkę meczową. Spotkanie przedłużyła nasza atakująca. Obrończynie tytułu wykorzystały jednak drugą okazję, mecz zakończył as serwisowy Jovany Stevanović.

Tym samym Biało-Czerwone podzieliły los Chinek, Turczynek oraz Japonek i zakończyły zmagania w turnieju na etapie ćwierćfinału. Tym samym zespoły te uplasowały się na miejscach 5-8. Którą więc konkretnie lokatę zajęła Polska?

Nasze siatkarki teoretycznie zdobyły punkt za to, że z Serbią przegrały po tie-breaku. Polki wspólnie z Turczynkami po drugiej rundzie miały na koncie po 17 "oczek". Turcja jednak przegrała z USA 0:3, przez co zajęła ósme miejsce w mistrzostwach świata kobiet. Wyprzedziły ją podopieczne Stefano Lavariniego, które uplasowały się na siódmej pozycji. Na szóstej lokacie zmagania zakończyły Chiny, a na piątym Japonia.